Назвали першого переможця

Назвали першого переможця "Золотої Дзиги"

Укрінформ
Лауреатом Другої Національної кінопремії "Золота Дзига" став режисер, сценарист, педагог В'ячеслав Криштофович. 

Про це повідомляє сайт Української кіноакадемії.

"20 квітня під час урочистої церемонії вручення нагород почесну статуетку “Золота Дзига” за внесок в розвиток українського кіно отримає В'ячеслав Криштофович. Лауреата у цій номінації визначають члени Національної спілки кінематографістів України", - ідеться в повідомленні.

В'ячеслав Криштофович – дійсний член Академії мистецтв України, Заслужений діяч мистецтв, член правління Національної спілки кінематографістів України. Фільмографія режисера налічує понад два десятки стрічок. Почав працювати на Київській кіностудії ім. Олександра Довженка з 1970 року, ще до закінчення режисерського факультету КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого, а з 1991 року повернувся до свого інституту як викладач.

Серед режисерських робіт В'ячеслава Криштофовича, зокрема, такі культові фільми, як “Дрібниці життя” (1980), “Два гусари” (1984), “Самотня жінка бажає познайомитись” (1986), “Володя великий, Володя маленький” (1985), “Ребро Адама” (1990), “Приятель небіжчика” (1997. Фільми “Ребро Адама” та “Приятель небіжчика” брали участь у секції “Двотижневик режисерів” Каннського кінофестивалю. “Приятель небіжчика” також подавався від України на здобуття кінопремії “Оскар” у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою” (1998) та номінувався на премію “Фелікс” Європейської кіноакадемії за найкращий сценарій.

Як зазначає голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, Криштофовича захопили тихі драми великого міста і його мешканців. 

Читайте також: На «Золоту Дзигу» претендують 59 українських фільмів

"Уміння виявити у найпростіших ситуаціях, зазвичай суто побутових, приватних, інші виміри й сенси стало візитною карткою Криштофовича", - вважає він. 

Окрім премії за внесок у розвиток кіно, “Золота Дзига” вручатиметься ще в 17-ти номінаціях. Заявки на участь приймалися до 15 січня. До довгого списку увійшло 59 кіноробіт. Наразі члени Української кіноакадемії голосують за фільми, які складуть короткий список претендентів на “Золоту Дзигу”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-