Світова прем'єра українського фільму "Коли падають дерева" відбудеться на Берлінале - 25.01.2018 18:21 — Новини Укрінформ
Світова прем'єра українського фільму "Коли падають дерева" відбудеться на Берлінале

Світова прем'єра українського фільму "Коли падають дерева" відбудеться на Берлінале

Відео
1962
Ukrinform
Фільм-переможець пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю-2014 "Коли падають дерева" буде представлений у конкурсній програмі секції Panorama Berlinale 2018.

Про це повідомляє прес-служба ОМКФ.

"Світова прем’єра дебютного повнометражного художнього фільму "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк відбудеться в межах Берлінського міжнародного кінофестивалю. Фільм було обрано до конкурсної програми секції Panorama Berlinale 2018", - йдеться у повідомленні.

Panorama Berlinale – одна з основних секцій фестивалю, заснована у 1982 році як майданчик для сміливих і непересічних фільмів, що розширюють рамки смислів та візуальної естетики.

Під час Берлінале відбудеться 5 фестивальних показів стрічки та 2 закриті покази для професійної спільноти. В межах фестивалю фільм зможе претендувати на такі нагороди: за найкращий дебют (50 000 євро), нагорода глядацького голосування Panorama, приз журі FIPRESCI, нагорода CICAE Art Cinema, премія "Мир кіно" (4 000 євро), премія Хайнера Карова (5000 євро), приз Екуменічного журі та нагорода від Label Europa Cinemas.

Читайте також: Стрічку про кримських татар покажуть на кінофестивалі в Карлових Варах

Роботу над фільмом молодий режисер і сценарист Марися Нікітюк та продюсер Ігор Савиченко розпочали ще 2013 року, презентувавши проект на кіноринку в Таллінні. Через рік разом зняли дебютний короткометражний фільм, в якому Нікітюк виступила режисером - "В деревах". Його було представлено на Одеському міжнародному кінофестивалі. Також в індустріальній секції ОМКФ проект фільму "Коли падають дерева" виграв приз за найкращий пітчинг. Фінальну корекцію сценарій пройшов в рамках програми ScripTeast у 2015-2016 рр.

До початку зйомок повнометражного фільму Марися зняла ще два короткі метри: "Мандрагора" виробництва "Директорії кіно" та "Сказ" виробництва "Крісті Фільмз".

Ще на етапі сценарію фільм "Коли падають дерева" викликав зацікавленість широкої професійної спільноти, отримав підтримку Державного агентства України з питань кіно, Польського Кіноінституту, македонського Агентства з питань кіно, відзнаку найкращого проекту на пітчингах ОМКФ 2014 року. Його також було презентовано на Baltic Events, DAB та MAIA Workshops. У травні 2016 року стрічка стала переможцем церемонії 10 сесії ScripTeast Award, що проводилась під час Каннського фестивалю.

Фрагменти фільму також було представлено у секціях Work-in-Progress фестивалів у Варшаві, Вільнюсі та Одесі, фільм пройшов доопрацювання в програмі First Cut в межах індустріальної секції фестивалю в Трієсті.

Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 15 до 25 лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>