Для сіл без кінотеатрів організують фестивалі

Для сіл без кінотеатрів організують фестивалі

Укрінформ
Дні українського кіно у Верховині покладуть старт показам сучасного українського кіно в численних містечках і селах, що не мають кінотеатрів, по всій Україні.

Про це повідомив генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі під час брифінгу в Укрінформі.

"З Верховини ми повернулися в справжній ейфорії. Ми очікували, що у маленьких містах, де немає кінотеатрів, буде величезний інтерес до українського кіно. Але аж такого бажання дивитися українське кіно ми не очікували. Зал школи, де відбувалися покази, вміщує 300 людей. Але тих же "Кіборгів" ми показали на трьох сеансах, бо того забажали глядачі. І не тільки з Верховини, а й дуже багато людей приїжджали з околиць", - сказав Халпахчі. 

Він нагадав, що саме у Верховині знімалися "Тіні забутих предків", "Анничка" та інші відомі фільми, водночас цей чудовий край залишається без кінотеатру, утім як і інші невеликі міста та селища в Україні. 

"Сьогодні 60% населення України залишаються без кінотеатрів. І тільки-но ми оголосили цю акцію, отримали дуже багато листів з проханням приїхати з фестивалем сучасного українського кіно - із села Рокитного на Харківщині, від Львівської ОДА, з Богуслава... І ми зрозуміли, що розпочали дуже важливу акцію. І наше завдання - з наступного року показати українське кіно в тих містах, в тих селах, де немає кінотеатрів, привезти туди режисерів, акторів. Ми маємо, знаходячись у столиці, зрозуміти потреби населення України", - зазначив Халпахчі. 

Голова комітету ВР з питань культури та духовності Микола Княжицький також висловив переконання, що невелика на сьогодні акція у Верховині покладе початок загальноукраїнській - у Верховині буде кінофестиваль і в інших селищах та районних центрах будуть свої кінофестивалі українського кіно.

Водночас Княжицький наголосив на потребі державної підтримки кінотеатрів.

"Ми в цьому році звільнили кінематограф і кінотеатри від податків, і для великих кіномереж це справді великий подарунок. Але попри те кількість залів в Україні залишається надзвичайно малою. Якщо ми говоримо про підтримку українського кінематографу, то очевидно маємо вдосконалювати ті закони, які прийняли, і робити все, щоб кінематограф міг утримувати сам себе, щоб гроші, за рахунок яких держава підтримує українське кіно, могли повертатися і за них могли створюватися інші фільми. Це буде тоді, коли буде достатня кількість залів. Тому ми, очевидно, потребуємо програми підтримки залів у малих містах і селищах, де немає жодного кінотеатру, а вони скупчені в основному у великих містах. Тому ми спільно з кінофестивалем "Молодість", із Держкіно, з кінематографістами думаємо, яким чином зробити так, щоб українське кіно побачили всюди в Україні", - сказав голова Комітету з питань культури та духовності.  

Читайте також: Документальний фільм про легенди українського футболу профінансує держава

Як зазначив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, районних центрів в Україні, не рахуючи окуповані території, десь 470, з них тільки у 70 є кінотеатри. Тобто їх не має абсолютна більшість міст України, відповідно люди не мають можливості ознайомитися з новими українськими фільмами. 

Дні українського кіно у Верховині відбулися за підтримки Держкіно, Івано-Франківської ОДА, Верховинської райради та голови Комітету ВР з питань культури та духовності Миколи Княжицького.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-