АТОшники у Київській фортеці презентують мистецький проект

АТОшники у Київській фортеці презентують мистецький проект "Життя на нулі"

Фото
Укрінформ
Вже завтра у Київській фортеці відкриється виставковий проект "Життя на нулі", учасники якого - бійці, які нещодавно повернулися з передової.

На цьому наголосила координатор проекту Інна Єрмакова під час його презентації в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства. 

"На сьогодні маємо 6 учасників проекту, який відкриється завтра, 7 липня, о 14:00 у Київській фортеці. У виставковій частині "Життя на нулі" буде представлено 65 фотографій Юрія Величка, 34 живописних полотна Павла Кулика. Ми, зокрема, почуємо історії і музику Ігоря Михайлишина, який грав на Майдані більш ніж на 10 різних інструментах. "Життя на нулі" - це те мистецтво, яке зародилося в окопах і потім допомагало виживати і в окопах, і в полоні, допомагає і зараз у мирному житті. Учасники проекту мають досвід 2-3 років перебування в АТО і хочуть бути почутими", - сказала Інна Єрмакова.

За її словами, початком колективного проекту стала фотовиставка Юрія Величка. А ще раніше у його учасників виникла ідея створити арт-майданчик, де би всі хлопці - і хто знаходиться на передовій, і хто повертається і намагається адаптуватися до мирного життя - мали можливість презентувати своє мистецтво, "бо війна загострює дуже багато аспектів людського буття, і мистецтво серед них".

Єрмакова також зазначила, що вже до весни наступного року запланований показ "Життя на нулі" в Україні та за її межами. Зараз два тижні проект буде в Київській фортеці, 23 липня він вирушає до Яремчі, на День Незалежності проект - вже у розширеному складі - знову буде у столиці. Також у планах - Суми, Харків, на день захисника Вітчизни - Дніпро.

Учасники проекту розказали про себе, своє нинішнє життя. Зокрема, Павло Кулик розповів, як усі вони познайомились - на позиціях біля 31 блокпоста, що поблизу Кримського, поселившись у невеличкому будинку. Вечорами спілкувалися і мріяли про спільний мистецький проект.

Сам він пробув на війні 420 днів, тобто фактично півтора року. Втілив у життя свою мрію малювати і створив майже 70 картин. Один із своїх головних планів він уже здійснив - не так давно одружився. Наразі шукає роботу, хоче стати держслужбовцем, подається на конкурс у різні міністерства. Він - заступник директора благодійної організації, що допомагає батальйону "Донбас-Україна" - це 46-ий окремий батальйон спеціального призначення, тож як волонтер займається пошуком донорів, гуманітарної допомоги і її доставкою в Україну.   

Ігор Михайлишин - теж із батальйону "Донбас-Україна", має за плечима 120 днів полону в Іловайську. Сказав, що врятував його сміх, бо ті, хто не навчився сміятися, просто зламалися. А ще він тримався завдяки музиці.

"І на Майдані, і на війні я знаходив інструменти - і в постійних місцях дислокації, і часто на передовій, і навіть у полоні", - підкреслив Ігор, додавши, що через місяць вступатиме до Київського інституту музики ім. Р. Глієра, а ще пише спогади про війну і про полон.      

Юрій Величко - автор фотографій, що без зайвого пафосу показують буденне "Життя на нулі", в якому хлопці боронять нашу країну і де він був 2 роки.

"Побутує думка, що ті, хто був на фронті, менш за все про це розповідають. Ми хочемо сказати про те, що там було, але у свій спосіб. Я - за допомогою фотографії", - підкреслив Величко, а також розповів, що планує створити проект, в якому хоче показати, що відбувається з бійцями після того, як вони виходять із зони АТО, розказати про життя хлопців, які після ампутацій повертаються додому.

Анатолій Горбенко - голова громадської організації "Всеукраїнська організація "Національне об'єднання ветеранів-інвалідів", учасник Іловайської битви; як представила його координатор проекту, "приклад сили і волі", - розповів, що проект народився "буквально на кухні" і що, крім "Життя на нулі", вони планують ще дуже багато. Сам він уже скоро складатиме вступні іспити в Донецький університет, хоче бути юристом.

Як запевнив радник міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко, МІП підтримує проект.

"Міністерство інформаційної політики традиційно підтримує ініціативи, які скеровані на інформаційну, культурну реінтеграцію, деокупацію Донбасу. Ми говоримо, що Донбас - це Україна, і робимо все, щоб наблизити момент повернення наших співгромадян - це майже 3 млн людей, які живуть в умовах окупації. І надзвичайно приємно, що такий мистецький проект стартує. Він має великий потенціал - для патріотичного виховання молоді, для того, щоб привернути увагу в Україні до цієї теми - тому що  три роки йде війна, але люди, що не стикаються з нею, мало про це задумуються", - підкреслив Дмитро Ткаченко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-