У Дніпрі відкрили найбільшу виставку картин художника-розвідника Глущенка

У Дніпрі відкрили найбільшу виставку картин художника-розвідника Глущенка

Фото
1264
Ukrinform
У художньому музеї Дніпра презентували виставку відомого українського художника Миколи Глущенка - «Жити в кольорі», яку присвятили 115-річчю митця. Настільки масштабну експозицію його робіт на батьківщині організували вперше. У п’яти залах музею розмістили 60 картин.

Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської обласної держадміністрації.

«В 70-х роках минулого століття Микола Глущенко подарував художньому музею близько 100 картин. Якщо б ми хотіли показати їх одночасно, довелося б зняти з музейних стін всі картини інших авторів. Цього зробити не можемо – у нас є постійна експозиція. Тому ми вдалися до несподіваного кроку. Частину робіт представили зараз, другу частину покажемо пізніше – в грудні. Їх буде ще 30», - розповів провідний науковий співробітник музею Ігор Труш.

Незвична й сама концепція виставки. Замість коментарів мистецтвознавця, які описують кожну картину – цитати автора робіт. Таким чином художник ніби сам розповідає про свої полотна. На виставці – здебільшого пейзажі, які так любив автор: «Я обожнюю природу. В ній, на мою думку, частка історії народу, її моральність. Ми повинні передати наступним поколінням красу, якою так щедро наділила нас наша земля. Переконаний, що пейзаж, чи не найпатріотичніший жанр», - писав свого часу Глущенко.

На виставці можна прослідкувати весь творчий шлях митця. Тут - і добре упізнаваний Глущенко 60-х–70-х років: виважений у композиції, правдивий в лініях, точний у ритмі. І малознайомий Глущенко 40-х–50-х років: ліричний, але «докладний», в творчому пошуку.

Глущенко Дніпро

За оцінками мистецтвознавців, Глущенко – незрівняний колорист і дивовижний майстер позитивного психологічного настрою.

«Глущенко був незрівняним колористом. Він ніби купається в кольорі, українській природі. Виставку можна дивитися в різні часи року. Але особливо приємно робити це в похмуру погоду. Подивишся – і душа заграє», - зауважив Труш.

Микола Глущенко народився 17 вересня 1901 року у м Новомосковську на Катеринославщині (нині – Дніпропетровська область - ред.). Він став явищем в українській історії. І не тільки через свій неабиякий художній талант. Неперевершений пейзажист, автор понад 10 тисяч живописних полотен, він був також відомим розвідником, котрий здобував дані для СРСР. Перебуваючи у Берліні, Глущенко давав уроки малювання майбутньому фюреру, а той, на згадку, подарував йому альбом своїй малюнків.

Фото: adm.dp.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>