Мінкульт запускає Інститут книги

Мінкульт запускає Інститут книги

Укрінформ
 Міністерство культури на виконання указу Президента запускає в роботу Інститут книги.

Про це заявив у вівторок на брифінгу міністр культури Євген Нищук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це дуже важлива подія для всього думаючого суспільства. Інститут книги це та інституція, яка має в собі нести нові тенденції поширення моди на читання», - сказав Нищук.

За словами міністра, Україна має великі проблеми у книговидавництві, спостерігається падіння читацької аудиторії. Нищук назвав кілька завдань, які стоять перед Інститутом книги.

«Завдання полягає в тому, щоб підтримувати авторів, поширювати книги та знайомити європейське суспільство з українськими книжками», - зазначив Нищук.

Він додав, що це важливий крок у мовній політиці держави.

«Якщо ми говоримо про мовну політику, то це важливий аспект, щоб закохувати читачів у мову. Інститут книги буде представляти книги на закордонних ярмарках. Це своєрідна культурна дипломатія. Наприклад, Україна буде представлена на Франкфуртському ярмарку», - підкреслив міністр.

Тимчасово виконуючий обов'язки директора Інституту книги Ростислав Семків зазначив, що відкриття Інституту книги виводить освіту на вищий рівень.

«Це важливий крок, що починає працювати Інститут книги. Це значить, що існує державна воля виведення освіти на вищий рівень. Інститут книги буде займатися активізацією роботи бібліотек. Є мета перетворити їх на культурні центри, де читачі зможуть обговорювати книги та знаходити однодумців. Також це своєрідна пропаганда читання і книжкової культури взагалі», - сказав Семків.

Інститут книги буде працювати за адресою Ярославів вал, 36. Тимчасово очолить його Семків - доцент Києво-Могилянської академії, літературний критик, видавник. Пізніше Міністерство культури проведе прозорий конкурс для призначення постійного очільника інституту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-