Російський художник в цифрах змалював агресію Кремля

Російський художник в цифрах змалював агресію Кремля

4920
Ukrinform
У Музеї історії Києва відкрилася виставка картин «Stop eating Ukraine» («Не їжте Україну»), автор яких, російський художник під псевдонімом SAVA, що не бажає розкривати свого імені, розповідає про російську агресію в Україні символічними цифрами і датами, контрастно змальованих на полотнах "білим по чорному".

Про це кореспондентові Укрінформу розповів представник художника і куратор виставки «Stop eating Ukraine» Михайло Кірейто.

"Концепція цієї виставки - звернути увагу світової громадськості на ті події, які відбуваються в Україні, розповісти про анексію Криму Росією і її військову агресію на Донбасі. У себе вдома, за виставлені тут 11 робіт російському художникові загрожував би цілком реальний термін, тому я маю честь представляти автора картин, що бажає внести свій вклад до того, щоб Росія пішла з України, повернула Крим і стала, нарешті, правовою державою", - повідомив Кирейто.

Експозиція починається з картини "20.02.2014", що розповідає про те, що саме з цієї дати, коли на Майдані почалися розстріли почався відлік війни в Україні.

Інша робота - "366" - символізує загиблих в Іловайському котлі військових. Втрати України від анексії Криму в грошовому еквіваленті, кількість жертв на Донбасі, число людей, що залишилися без даху над головою, - про все це оповідають "цифри" художника - сотні, тисячі, мільйони.

"Коли півроку тому автор замислив цю роботу, кількість українських політв'язнів, що утримуються в російських в'язницях, складала 11. Пізніше білу на чорному цифру він закреслював червоним і написав 29. Поруч цифра 340 - стільки російських громадян постраждали за свої політичні погляди, пов'язані із засудженням анексії Криму і дій Росії в Україні", - розповів Кирейто.

Ще одна цифрова формула - "283 15". Це кількість жертв збитого на Донбасі Боїнга - 283 пасажири і 15 членів екіпажу.

"Над цими цифрами, пронизаними чорною смугою і розміщеними у верхній частині картини, проведена біла лінія. Вона символізує, що люди в жаху і страху вмирали в небі, навіть не встигнувши долетіти до землі", - пояснює Кирейто.

Остання робота експозиції - цифра 1. Вона називається "Ти" і в ній художник звертається до кожної людини із закликом не мовчати, а розповідати світу про те, що насправді сьогодні відбувається в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>