Мінкульт нарахував уже 146 музеїв "під окупантами"

Мінкульт нарахував уже 146 музеїв "під окупантами"

900
Ukrinform
це заявив у вівторок під час "круглого столу" на тему  «Охорона культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях» начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

Про це заявив у вівторок під час "круглого столу" на тему  «Охорона культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях» начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міністерство не має прямого контакту з працівниками музеїв, людьми, які лишилися за лінією вогню. І не лише тому, що люди бояться контактувати з нами», - зазначив Рожко.

Він розповів, що «зараз ведеться велика робота з упорядкування реєстрів». Якщо раніше статистика показувала, що на непідконтрольній Україні території були близько 70 музеїв, по 35 в Криму і на Донбасі, то тепер цифри значно виросли.

«Лише 82 музеї тільки на території Автономної Республіки Крим і 17 у самому Севастополі, загалом 99 музеїв. І 23 та  24 відповідно (на окупованій території - Ред.) Донецька і Луганська область», - уточнив представник Мінкульту.

За його словами, наразі доля музейних експонатів в окупованому Криму залишається не відомою, тому він наполягає на необхідності моніторингових місій, які б могли контролювати ситуацію.

«Якщо ми знаємо що по суходолу з Криму (музейні експонати - Ред) не вивозяться, то що робиться через водні шляхи, ми не можемо судити. Коли Росія ухвалила закон, яким присвоїла українські культурні цінності, ми розуміємо, що під виглядом виставок, співпраці можуть вивозитися українські культурні цінності. Тому є дуже важливою моніторингова місія, для того, щоб з'ясувати наявність музейних експонатів», - зазначив Рожко.

Також він підкреслив важливість санкцій.

«Дуже важливими є санкції. А саме, не співпраця міжнародної спільноти з музеями, які вивозять цінності з Криму і намагаються їх експонувати», - підсумвав Рожко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>