У столиці встановлять пам’ятник Петлюрі

У столиці встановлять пам’ятник Петлюрі

2057
Ukrinform
У рамках виконання указу Президента щодо заходів з відзначення сторіччя подій Української революції 1917–21 р.р. у Києві може з'явитися пам'ятник Симону Петлюрі та іншим діячам УНР.

Про це розповів директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, пише ВВС Україна.

"Важливим аспектом цього указу є та його частина, яка спонукає до встановлення місць пам'яті, пов'язаних з революцією 1917-1921 р.р.", - відзначив В'ятрович у п'ятницю під час спільного брифінгу з Адміністрацією Президента.

"Дуже важливо, щоб у Києві нарешті з'явився пам'ятник Симону Петлюрі - головному отаманові Української народної республіки, людині, яка фактично стала символом цього руху", - наголосив він.

Водночас заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко розповів, що указ глави держави "передбачає заходи, що стосуються поширення інформації про події того часу, про вшанування діячів того періоду: Грушевського, Винниченка, Петлюри, встановлення відповідних пам’ятних знаків, наповнення змістом історичних питань".

Про підписання указу "Про заходи з відзначення сторіччя подій Української Революції 1917–21 років" Президент Петро Порошенко оголосив під час свого звернення до Дня соборності України.

Під час Української революції 1917–21 років Симон Петлюра очолював збройні сили Центральної ради та УНР, пізніше був головою Директорії УНР. У радянській історіографії вважався одним з лідерів "українського буржуазного націоналізму".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-