«Укропи Донбасу» вразили парижан

«Укропи Донбасу» вразили парижан

Укрінформ
Документальний фільм «Укропи Донбасу» про українських патріотів на окупованій території Луганщини показали у Парижі.

Представники академічних кіл та української діаспори зібралися на кіносеанс в Українському культурному центрі при посольстві, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Стрічка розповідає про рік життя родини Кононових - подружжя волонтерів, яке мешкає поблизу Артемівська. Етнічний росіянин Олександр та його дружина Вікторія мають невеличке фермерське господарство і допомагали українським бійцям. Улітку їх захопили у полон бойовики лише тому, що в їхньому авто знайшли український прапор. У полоні Олександр – інвалід 1 групи (травматична ампутація правої руки і лівої ноги) - дістав контузію і кульове поранення. На його очах катували дружину. Лише 28 жовтня Кононових визволили.

Як зазначила у післяпрем'єрній дискусії відома французька публіцистка, фахівець з тематики Східної Європи Анні Добантон, ця «неймовірна стрічка про історію України на тлі жахливих реалій війни, про два світи, два світогляди та переваги цінностей, які обрали українці».

Фільм демонструвався з французькими субтитрами - їх підготували активісти української громади. Очікується, що стрічку покажуть у багатьох містах Франції та за кордоном. Так, після Парижа плануються кінопокази в Тулузі та Ліллі, розповів один з українських активістів, що допомагав з перекладом, Ігор Решетняк.

За словами режисера фільму - волонтера і журналіста Руслана Горового, у січні «Укропи Донбасу» повезуть в ООН. «Пізніше на нього чекає турне по США, Англії, Шотландії та Уельсу, а потім в інших країнах Європи», - сказав режисер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-