Держкіно до кінця року планує запустити 40 українських фільмів

Держкіно до кінця року планує запустити 40 українських фільмів

2118
Ukrinform
Державне агентство України з питань кіно має намір до кінця 2015 року запустити у виробництво щонайменше 40 українських фільмів.

Про це заявив голова Держкіно Пилип Ілленко у вівторок на прес-конференції в Укрінформі з нагоди запуску у виробництво дитячого фільму "Канарка, Пропелер і Хвіст".

"Ми розпочинаємо виробництво нових фільмів. Загалом цьогоріч Держкіно планує запустити у виробництво щонайменше 40 стрічок. Це фільми різних форматів, різних жанрів. Серед них є фільми, що 100-відсотково фінансуються за наш рахунок. Є фільми, які створюються в копродукції. Є фільми, орієнтовані на фестивального глядача. Є фільми, орієнтовані на широкий загал - так званий мейнстрім", - сказав Іллєнко, нагадавши, що в Україні був дуже тривалий період часу, коли не запускали нові фільми, а лишень продовжували зйомки тих, що знаходилися на різних етапах виробництва.

За його словами, з-поміж цих 40 стрічок більше десяти будуть ігрові повнометражні, один просвітницький проект, що поєднує ігровий і документальний контент. Окрім анонсованої сьогодні "Канарки, Пропелера і Хвоста", буде ще один дитячий. Також - анімаційні проекти для дітей.

Водночас голова Держкіно зазначив, що процес оформлення документів дуже забюрократизований і потребує багато часу. Тож Держкіно запропонувало спростити цей шлях, що важливо, зокрема, для вирішення питання сезонності зйомок, і сподівається на підтримку парламенту, щоб спростити для кінематографа правила гри, які дозволять більш оперативно запускати стрічки у виробництво.

"Ми могли б це зробити одразу після того, як отримали додаткове фінансування цього року в обсязі 100 мільйонів гривень, але вже півтора місяця займаємося різного роду формуванням певних пакетів документів. Ця робота вже на фінішній прямій. І сьогодні ми дуже раді бачити старт нових проектів", - підсумував Іллєнко. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-