Снайперська артилерійська установка на озброєнні ЗСУ

Снайперська артилерійська установка на озброєнні ЗСУ

Укрінформ
Шведська САУ “Archer”, здатна знищувати ворожу техніку на відстані до 60 км

Таких “монстрів” на озброєнні ЗСУ всього вісім: Швеція передала їх Україні восени минулого року. Тепер “Арчери” полюють на важливі та специфічні цілі — наприклад, на артилерійські установки ворога. Що собою являє самохідна артилерійська установка Archer, як вона працює та чим вона краща за аналоги?

У  новому відео проєкту “Український Свідок” — шведська САУ (самохідна артилерійська установка) Archer. “Арчери” - величезні за розмірами. Тільки колеса можуть бути завбільшки з людський зріст. Барабан установки включає 21 снаряд, який машина випускає за 3 хвилини. Дальність стрільби — до 60 кілометрів, призначення “Archer” — контрбатарейна боротьба, знищення “жирних” цілей, як-от ворожі артилерійські установки. ЗСУ має на озброєнні 8 таких машин.

Детальніше про “Арчер” розповіли хлопці з її розрахунку: оператор озброєння “Ворон”,  водій “Дрон” та командир із позивним “Ганс”. Керувати цією установкою вони вчились протягом кількох місяців у Швеції. 

“Archer” на клас вищий за інші західні зразки, а також за вітчизняну САУ “Богдана”, — розповідає “Ганс”. — Ця установка повністю автоматизована. Робота екіпажу полягає у тому, щоб її зарядити, але й заряд у неї автоматизований: снаряди подає лапа, а наша задача — контролювати ці процеси. Під час роботи ми увесь час знаходимось у машині, ціль вказуємо на ходу”. 

Ще одна особливість цієї САУ у тому, що вона може вражати одну ціль кількома снарядами, які рухаються різною траєкторією. “Ми заряджаємо 3-4 снаряди і вони дістаються цілі одночасно, — розповідає командир. - А ще - ми можемо запрограмувати машину так, щоб вона вражала кілька різних цілей послідовно: натиснули на кнопку, а гармата сама відпрацьовує по одній цілі та наводиться на іншу”.

Окрім великої дальності та автоматизованості, перевагою “Арчерів” є їхня мобільність. “Швидко відпрацював — швидко пішов, — каже “Ворон”. — Причепні САУ - це теж добре, але вони стаціонарні. А мобільність - це життя”. 

“Український Свідок”

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-