Цього дня у 2014 році розпочалася гаряча фаза оборони Луганського аеропорту

Цього дня у 2014 році розпочалася гаряча фаза оборони Луганського аеропорту

Укрінформ
Цього дня почалася гаряча фаза оборони Луганського аеропорту. Міжнародний аеропорт «Луганськ» був узятий під охорону бійцями 80-ї львівської десантно-штурмової бригади 7 квітня 2014 року.

Варто зазначити, що на початку російської агресії аеропорти на сході України — Луганський, Донецький, Маріупольський, Сєвєродонецький і Краматорський - відіграли виключно важливу роль. Вони приймали досить велику кількість військових Іл-76 і Ан-26. Причому найдовше функціонував Луганський аеропорт, куди було здійснено 19 рейсів військової авіації.

Після вдалого наступу і звільнення населених пунктів силами АТО на Донбасі на початку червня, проросійські бойовики почали посилено блокувати аеропорт Луганська. Десантники тримали кругову оборону, однак околиці аеропорту повністю вже не контролювали. Фактично гаряча фаза оборони Луганського аеропорту почалась 8 червня 2014 року. Командування АТО вирішило збільшити кількість своїх сил в аеропорту. Однак, 14 червня сталася трагедія: при посадці проросійськими бойовиками був збитий військово-транспортний літак Іл-76. На борту літака перебувало 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу, усі вони загинули.

Ця катастрофа внесла корективу в плани АТО: як наслідок, у липні українські війська змушені були з боями і новими втратами пробивати сухопутний коридор через Щастя до Луганського летовища.

Тим часом бої за летовище ставали все запеклішими. Бойовики неодноразово заявляли про те, що взяли аеропорт під свій контроль, але ця інформація була неправдивою. Становище десантників, що обороняли ЛАП, ставало все складнішим.

14 липня перша колона військ Збройних сил України з боями прорвалася до аеропорту. Одночасно у другій половині липня сили АТО проводили наступ на північному сході Донбасу, в результаті якого 21 липня було звільнено місто Рубіжне, 22 липня — Сєвєродонецьк, а 24 липня — Лисичанськ.

Читайте також: Проект «Два тижні без війни» для дітей воїнів АТО/ООС оголошує набір учасників

На початку серпня українські військові підійшли до Луганська. Однак, наказу про штурм міста так і не було. Наприкінці серпня Москва відкрито кинула проти українців свої регулярні війська: 23 серпня почався контрнаступ за всіма напрямами. За кілька днів, через тривалі обстріли російськими бойовиками, інфраструктура Луганського аеропорту була повністю знищена. Військові лишались відрізаними від світу без підкріплення, води та їжі, та головне - без боєприпасів. Останній бій оборони ЛАПу відбувся 31 серпня. Того дня близько сотні українських десантників чинили відчайдушний опір посиленому танковому батальйону Збройних сил РФ. У ніч на 1 вересня 2014 року наші військові отримали наказ і вийшли з руїн аеропорту.

Загалом оборона Луганського аеропорту тривала 146 днів і увійшла в новітню військову історію України як приклад мужності і стійкості українських воїнів. Бої за летовище забрали життя 29 оборонців, ще 49 військових загинули у збитому бойовиками літаку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-