У серпні-2014 Іловайськ вже не мав стратегічного значення - Муженко

У серпні-2014 Іловайськ вже не мав стратегічного значення - Муженко

Укрінформ
Іловайськ у серпні 2014 року як населений пункт був просто одним із тактичних завдань всієї операції та не мав стратегічного значення для ЗСУ.

Про це у Facebook повідомив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, виклавши уривки із свого інтерв'ю для документального фільму про події під Іловайськом у 2014 році.

"Іловайськ в липні мав ще певний інтерес для нас як велика вузлова станція, і він в наших планах розглядався як один з тактичних епізодів, тактичних завдань, яке вирішувалось в ході всієї операції. Операція мала широкий розмах, більше 400 км по фронту. Іловайськ як населений пункт - це було просто одне із тактичних завдань всієї операції. Якогось стратегічного значення він для нас не мав, особливо вже у серпні, коли ми контролювали Кутейникове. А Кутейникове надало нам можливість перерізати якраз залізничне сполучення з Росією - залізничну гілку, яка йде через Амвросіївку - Кутейникове на Іловайськ, а потім на Макіївку і Донецьк. Тобто, нам не було такої необхідності ставити Іловайськ як якийсь стратегічний центр, який необхідно було будь за що взяти", - зазначив Муженко.

За його словами, для дій на Іловайському напрямку було створено угрупування з підрозділів, добровольчих батальйонів МВС. 

"Від нас тоді було залучено за їхнім клопотанням (МВС) тільки механізовану групу - це техніка 51-ї бригади, частково техніка ротно-тактичної групи 17-ї бригади. Потім там ще була збірна (група) з 93-ї бригади, яка підтягувалась рішенням керівника сектору "Б" генерала (Руслана - ред.) Хомчака. І управління повинно було б здійснюватися ними", - уточнив Муженко.

Він поінформував, що тоді  Хомчак "проявив ініціативу в плані того, що "я хочу туди виїхати, організувати взаємодію".

"Я, до речі, йому сказав, там достатньо полковника з вашого штабу для того, щоб він підтримував цю взаємодію. Ваше завдання керувати підрозділами у всьому секторі. Він попросився, (сказав - ред.) що буквально виїде, організує взаємодію, подивиться, розбереться там в ситуації і повернеться. Ну так трапилось, що вже в період 20-21 серпня зав'язались ці бої за Іловайськ, і він там так і залишився і вже виходив безпосередньо в ніч з 28 на 29 серпня 14-го року", - зазначив начальник Генштабу ЗСУ.

Читайте також: ВМС збільшить присутність в Азовському морі - Муженко

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2014 року на територію України вторглися російські військові, оточивши українських бійців під Іловайськом. 

Українським частинам були запропоновані умови виходу з оточення, однак 29 серпня всупереч досягнутим домовленостям російські військовослужбовці розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Загинули щонайменше 366 осіб, 429 зазнали поранень. 300 бійців потрапили в полон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-