Румунський депутат піде до суду через позбавлення Бесєску громадянства Молдови

04.01.2017 21:58 924

Депутат парламенту Румунії від партії екс-президента Траяна Бесєску «Народний рух» Костянтин Кодряну має намір оскаржувати у Верховному суді Молдови позбавлення Бесєску громадянства цієї країни.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Траян Бесєску не отримав громадянство Молдови обманним шляхом. Він не надав неправдиву інформацію про себе при подачі документів на отримання громадянства. Тому закон Республіки Молдова про громадянство він не порушував, а наведені в адміністрації президента аргументи не обгрунтовані», - заявив Кодряну.

Він повідомив також, що оскаржить указ президента Ігоря Додона у Верховному суді, висловивши впевненість, що судова інстанція анулює документ.

Напередодні президент Молдови Ігор Додон підписав указ про позбавлення екс-президента Румунії Траяна Бесєску молдавського громадянства. В адміністрації президента аргументували рішення тим, що Бесєску закликає до об'єднання Молдови з Румунією, що може призвести до втрати молдавської державності. Ще одним аргументом став той факт, що в Румунії Траян Бесєску є фігурантом кількох кримінальних справ, що суперечить законодавству Молдови про громадянство.

Сам Бесєску назвав рішення молдавського президента політичним.

Траян Бесєску і його дружина Марія отримали молдавське громадянство в середині 2016 року. Указ про надання громадянства був підписаний екс-президентом Молдови Ніколає Тимофті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-