Станіслав Прокопчук

Журналіст-аналітик, голова секції журналістів-чорнобильців при Київській організації НСЖУ.

Ім’я Станіслава Прокопчука добре відоме в Україні і країнах СНД. За майже 50 років діяльності в журналістиці опублікував тисячі репортажів, нарисів,аналітичних статей. Півтора місяці був у Вірменії,висвітлюючи події, пов’язані із землетрусом 1988 року в цій країні. Багато чого із пережитого тоді спецкором нині російського «Труда» викладено в його книзі «Разделенная боль».

С.Прокопчук народився 12 червня 1943 року в с.Дніпровка Запорізької області. Працював токарем на Південнотрубному заводі у м. Нікополь Дніпропетровської області,відслужив три роки в лавах Радянської армії. Закінчив Львівський держуніверситет імені Івана Франка і ВПШ при ЦК КП України. Працював у «Львівській правді», газеті «Радянська Україна» (нині «Демократична Україна»), в «Правде» власкором по Донбасу. 30 років віддав газеті «Труд» ( Москва) в статусі завкорпунктом в Києві та власкором цієї газети у Республіці Польща. «Золоте перо «Труда». П’ять років очолював створену ним газету «Труд-Україна».

Останні десять років – оглядач «Урядового кур’єра».

Заслужений журналіст України, нагороджений орденом «За заслуги», Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР та Почесною Грамотою Кабміну України. Має найвищу відзнаку НСЖУ – «Золоте перо».

Практично з перших днів ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – у Чорнобилі і Прип’яті, на проммайданчику станції. «За мужність і майстерність по висвітленню подій,пов’язаних з ліквідацією аварії на ЧАЕС» у липні 1986 року був нагороджений Золотою медаллю Спілки журналістів СРСР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-