Борислав Береза

Борислав Юхимович Береза, за деяким документами Бляхер-Береза Борислав Юхимович (нар. 13 червня 1974, Київ, УРСР) — український політик, громадський діяч, позафракційний народний депутат України VIII скликання, з кінця лютого по кінець грудня 2014 року — речник «Правого сектору».

Громадянин України. Протягом 2009—2014 років проживав на території України. Освіта вища. Безпартійний, проживає у місті Києві.

Єврей, юдей, багато років підряд хоча б раз на рік їздить в Ізраїль. У 1991 виїхав жити як репатріант у Ізраїль].

У 1993 році повернувся в Україну. У Києві в 1996 році заснував фірму «Сефер», яка займалася книготоргівлею та книговиданням, створив невелику літературну агенцію. Був теле- та радіоведучим: проект «Книга UA» на Першому національному, там же програма «Мандри», на «Просто радіо» — вечірнє шоу «Полный абзац с Бориславом Березою»

Є інформація, що не навчався у Київському економічному університеті ім. В. Гетьмана.

Політична діяльність

Регіональна, у Києві

Прискоренням політичної кар'єри послужила боротьба з «наливайками» на Троєщині (місці проживання Борислава) напередодні виборів у жовтні 2014 до ВР України, а також медійна впізнаваність як людини, пов'язаної з «Правим сектором».

У 2015 — кандидат у Міські голови Києва.

30-го жовтня 2015 стало відомо, що пройшов у другий тур в кандидати Міського голови Києва. За Борислава Березу було віддано 8,84 % (77 029) голосів. Його суперником є Віталій Кличко, набравши 40,57 % (353 312) голосів.

У Верховній Раді

На позачергових виборах до Верховної ради України у 2014 році балотувався як самовисуванець по 213 одномандатному виборчому округу (місто Київ, Деснянський район) та посів 1 місце з результатом 29,44 %. Позафракційний.

4 грудня 2014 був обраний заступником голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції.

2 грудня 2014 Дмитро Ярош, Борислав Береза, Борис Філатов і Володимир Парасюк створили у Верховній Раді об'єднання за назвою «Укроп». Як розповідав Борислав Береза. «Створюється парламентська опозиція — так і називається „Укроп“, українська опозиція. У цю групу можуть увійти й ті представники коаліції, яким не подобається нинішній стан справ».

Борислав Береза був у числі депутатів, що не брали участь у прийнятті Закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донбасу, і проголосував проти змін до Конституції, що передбачають цей особливий порядок.

У жовтні 2015 року Борислав Береза відмовився від підтримки майже однойменної партії «УКРОП».

Сім'я

Батько — Юхим Абрамович Бляхер (7 березня 1950), мати — Емілія Григорівна Береза (25 жовтня 1952).

Дружина — Наталя Миколаївна Береза, дівоче прізвище Чорнодід (17 липня 1975). Домогосподарка, виховують двох синів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-