У Китаї через сильні зливи зупинилися підприємства і транспорт, є загиблі

У південному та центральному Китаї внаслідок повеней і зсувів ґрунту, спричинених зливами, закрили школи, зупинили роботу підприємств і транспорту, щонайменше 18 людей загинули.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Як зазначається, найбільше від негоди постраждали провінції Цзянсі, Аньхой, Хунань, Хубей, Гуйчжоу, Гуансі, Гуандун, а також острівна провінція Хайнань, де через рясні зливи зберігаються високі ризики зсувів ґрунту, раптових повеней і підтоплень.

Влада південно-західної провінції Гуансі повідомила про щонайменше десять загиблих після падіння у річку пікапа, який під час сильної зливи перевозив 15 сільськогосподарських робітників.

Ще четверо людей загинули унаслідок раптових повеней у південно-західній провінції Гуйчжоу, троє в центральній провінції Хубей та одна людина у південній провінції Хунань.

Робота шкіл, підприємств та надання транспортних послуг у більшості районів цих двох провінцій призупинена, місцева влада переселяє мешканців деяких населених пунктів у безпечні місця.

Читайте також: В Індії за добу через пилові бурі та блискавки загинули близько 100 осіб

Уряд Китаю направив до найбільш постраждалих районів додаткові команди рятувальників і спрямував 150 млн юанів (близько 22,04 млн дол.) на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

Національний метеорологічний центр Китаю повідомив, що протягом наступних двох днів негода поступово переміститься на схід і південь Китаю, від середи найбільші опади очікуються вздовж середньої та нижньої течії річки Янцзи.

Китайські метеорологи пояснюють незвично велику площу інтенсивних опадів, що накрили сім провінцій, надходженням перенасиченого вологою повітря із Бенгальської затоки, Південнокитайського моря та Тихого океану, що призвело до високої сумарної кількості опадів.

Як повідомляв Укрінформ, за підсумками минулого року температура поверхні моря в європейському регіоні була найвищою за всю історію спостережень.

Скриншот з відео