Близько 80% сирійських біженців мають повернутися з Німеччини додому - Мерц

Протягом наступних трьох років близько 80% біженців із Сирії, які зараз перебувають у Німеччині, мають повернутися на батьківщину.

Про це заявив федеральний канцлер Фрідріх Мерц під час спільної пресконференції з президентом Сирії Ахмедом аш-Шараа в Берліні, передає власний кореспондент Укрінформу.

"У довшій перспективі наступних трьох років – це було бажанням президента аш-Шараа – близько 80% сирійок і сирійців, які зараз перебувають у Німеччині, мають повернутися на свою  батьківщину", - сказав канцлер.

Він підкреслив, що після зміни влади умови в Сирії принципово змінилися, тому потреби в захисті необхідно переоцінити. "Хто більше не має права на перебування в Німеччині, той має її залишити. Нам потрібна надійна кооперація з повернення, насамперед щодо тих, хто зловживає нашою гостинністю і не дотримується наших законів", - пояснив Мерц.

Читайте також: До Берліна з візитом прибув новий лідер Сирії

Канцлер зазначив, що Німеччина готова активно підтримувати процес відновлення Сирії. У цьому році Берлін виділить понад 200 млн євро на стабілізацію ситуації в цій країні, зокрема на відновлення водопостачання в Хасаці, Сувейді та Алеппо, а також на відбудову лікарень і кваліфікацію вчителів.

Сторони домовилися створити спільну робочу групу (Taskforce), яка негайно розпочне роботу. Вже найближчими днями до Сирії вирушить німецька урядова делегація за участі представників міністерств внутрішніх справ і економічного розвитку.

Читайте також: США відновили заморожений у 2011 році рахунок Центробанку Сирії

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді минулого року Мерц висловився за повернення сирійців на батьківщину, зазначивши, що вони потрібні своїй країні для відновлення.

Фото Укрінформу можна купити тут