Молдова запровадила режим НС в енергетиці через російський обстріл України

Парламент Молдови запровадив надзвичайну ситуацію на тлі ризиків перебоїв з електроенергією через відключення ЛЕП Ісакча - Вулканешти унаслідок атаки Росії по інфраструктурі України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NewsMaker.

Відповідне рішення було ухвалене на позачерговому засіданні парламенту ввечері у вівторок, 24 березня. «За» проголосували 72 депутати, 18 - утрималися.

З ініціативою запровадити режим НС в енергетиці виступив прем’єр-міністр Молдови Олександр Мунтяну.

«Атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України чинять прямий вплив на Молдову. Ми більше не говоримо лише про непрямий тиск, енергетичний шантаж або пропаганду. Йдеться про дії, які безпосередньо ставлять під загрозу безпеку, здоров’я та життя наших громадян», – сказав Мунтяну під час виступу на засіданні парламенту.

Читайте також: Уряд Молдови схвалив оголошення надзвичайного стану в енергетиці

Він нагадав, що лінія електропередачі Вулканешти- Ісакча, яка відключилась минулої ночі, забезпечує до 60-70% споживання електроенергії. Глава уряду поінформував, що Молдова задіяла чотири лінії з’єднання із Румунією, додавши, що ситуація залишається складною.

«Вже завтра в години пік дефіцит електроенергії може досягати 350-400 МВт. Як ви розумієте, можливі віялові відключення», – попередив Мунтяну.

За його словами, запровадження НС «це – необхідний, законний і превентивний захід», який дозволить уряду діяти швидше, а саме мобілізувати додаткові ресурси, захистити критичну інфраструктуру і при потребі застосувати додаткові заходи для пом’якшення наслідків кризи.

Читайте також: Молдова отримує електрику з перенаправленого імпорту після ударів РФ по Україні - Єврокомісія

Як повідомляв Укрінформ, у Молдові внаслідок російських ударів по енергетичній інфраструктурі на півдні України увечері 23 березня тимчасово відімкнули лінію електропередач Ісакча - Вулканешти.

Президентка Мая Санду поклала на Росію відповідальність за порушення енергетичного з’єднання країни з Європою, що призвело до нестабільної ситуації в електромережі республіки.

Фото ілюстративне: ecu.gov.ua