Швейцарія почала річне головування в ОБСЄ
З 1 січня і впродовж року Швейцарія головуватиме в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Про це повідомляє пресслужба ОБСЄ, передає Укрінформ.
Як зазначається, Швейцарія очолюватиме ОБСЄ вже втретє - раніше це було в 1996 та 2014 роках. Вона представлена Постійною делегацією в ОБСЄ та Парламентській асамблеї.
На початку грудня міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявляв, що хоче використати головування своєї країни в ОБСЄ у 2026 році для підготовки до можливого припинення вогню в Україні.
За його словами, угода між Росією та Україною, якої домагається президент США Дональд Трамп, може бути укладена «раптово – як угода щодо Гази». «Моя мета полягає в тому, щоб ми, як ОБСЄ, були готові», – сказав Кассіс в інтерв'ю SonntagsBlick, яке цитує Swissinfo.
Він зазначив, що головування Швейцарії в ОБСЄ має три пріоритети: зміцнення організації як платформи для обміну інформацією з питань безпеки, пошук рішення щодо питання блокування бюджету організації та підготовка до можливого розгортання спостерігачів ОБСЄ після припинення вогню в Україні. Тоді в інтерв'ю Кассіс сказав, що, хоча організація може розгорнути спостерігачів у короткий термін, контролювати лінію припинення вогню та спостерігати за виборами, але лінія фронту дуже велика, і «одна лише ОБСЄ занадто мала, щоб контролювати всю її довжину; це вимагало б значних зусиль з боку держав-учасниць».
Як повідомляв Укрінформ, минулого, 2025 року, головування в ОБСЄ здійснювала Фінляндія.
Головування в ОБСЄ триває один рік і здійснюється однією з держав-учасниць ОБСЄ, міністр закордонних справ якої обіймає посаду голови. Головування координує процес прийняття рішень і визначає пріоритети ОБСЄ під час свого перебування на посаді.