Моді особисто зустрів Путіна на червоній доріжці в аеропорту Нью-Делі

Фото

Лідер Росії Володимир Путін у четвер прибув до Індії з першим державним візитом від початку війни в Україні. В аеропорту Нью-Делі його на червоній доріжці зустрів прем’єр-міністр країни Нарендра Моді.

Про це повідомляє India Today, передає Укрінформ.

Присутність Моді в аеропорту для зустрічі Путіна є відхиленням від традиційного дипломатичного протоколу, оскільки іноземних лідерів зазвичай зустрічають високопоставлені індійські міністри, і рідкісним проявом особливо дружнього ставлення до прибулого гостя з боку індійського лідера.

Подібної честі, крім Путіна, удостоювався лише президент США Дональд Трамп, коли він відвідав Індію в 2020 році під час своєї першої каденції, та емір Катару шейх Тамім бін Хамад аль-Тані в лютому цього року.

Після того, як Путін вийшов із літака, Моді обійнявся з ним на червоній доріжці, провів до вітального стенду, біля якого для них станцювали індійські танцівниці, та запропонував проїхати разом у своєму автомобілі, на що Путін, усупереч традиції і на знак особливого ставлення до індійського колеги, погодився.

Путіна супроводжують міністри силового та фінансового блоків російського уряду і велика російська бізнес-делегація.

Читайте також: Індія під час візиту Путіна уклала угоду про оренду російського підводного човна - Bloomberg

Головною метою дводенної поїздки очільника країни-агресорки до Індії є пошук домовленостей про поглиблення економічних зв’язків у енергетиці та військово-технічного співробітництва, а також розширення двосторонньої співпраці за межі цих двох сфер.

У четвер увечері Моді та Путін проведуть приватну вечерю, а наступного дня, у п’ятницю, 5 грудня заплановані офіційні переговори.

Як повідомляв Укрінформ, державні індійські нафтопереробні заводи Indian Oil та Bharat Petroleum від початку грудня почали відновлювати закупівлі російської сирої нафти зі знижкою близько 5 доларів за барель.

Фото: Х Narendra Modi