Палата представників США готується до голосування за пакет з допомогою Україні

Палата представників американського Конгресу в суботу розпочала засідання, під час якого має завершити розгляд та проголосувати пакет законопроєктів із іноземною допомогою, в тому числі, з понад $60 млрд підтримкою Україні.

Очікується, що після ухвалення в нижній палаті законодавча ініціатива буде негайно передана до Сенату, передає власний кореспондент Укрінформу.

Розгляд у Палаті представників відбувається після кількох місяців політичної боротьби та спроб республіканців заблокувати законодавчу ініціативу, ухвалену в лютому Сенатом. При цьому, варіант законодавства в нижній палаті несуттєво відрізняється від сенатської версії, однак для того, щоби забезпечити максимальну свободу для обговорень та голосування по кожному з пунктів, він був розділений на чотири окремих законопроєкти. Вони стосуються допомоги Україні, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанському регіону, а також інших потреб в межах національної безпеки США.

Очікується, що чотири документи голосуватимуться кожний окремо, після чого будуть об’єднані в один пакет та передані на розгляд верхньої палати.

Тим не менше, процес розгляду в Палаті представників супроводжується ризиками з боку ультраправих законодавців, які продовжують погрожувати застосуванням процедури відставки спікера.

Процес розгляду в Палаті представників у суботу почався о 9-й ранку за місцевим часом. Очікується, що основні голосування почнуться о 13-й (близько 20-ї за Києвом).

Тим часом, лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що верхня палата також залишиться працювати вихідними, щоби якомога скоріше ухвалити версію законопроєктів, підтриманих Палатою представників.

Читайте також: Військова допомога від союзників по НАТО для України вже в дорозі - Столтенберг

Як повідомлялося, президент США Джо Байден висловив позитивну оцінку ініціативі спікера Палати представників провести розгляд та голосування пакета з чотирьох окремих законопроєктів. Він також закликав Конгрес якомога скоріше провести процедуру розгляду та надіслати документ на підпис до Білого дому.