Китай заявив, що Тайвань належить йому «історично» - на спроби отримати незалежність буде реакція

Міністр закордонних справ КНР Цінь Ган заявив, що Тайвань історично є невід’ємною частиною Китаю.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це очільник МЗС КНР сказав під час виступу на міжнародному форумі з модернізації в Шанхаї.

«Тайвань був невід’ємною частиною території Китаю з давніх часів, і обидва береги (Тайванської – ред.) протоки належать одному Китаю. Це історія Тайваню і це статус-кво Тайваню. Повернення Тайваню до Китаю є складовою післявоєнного (після Другої світової війни – ред.) міжнародного порядку, написаного чорним по білому в Каїрській і Потсдамській деклараціях», – сказав Цінь.

Читайте також: Пекін не планує тиснути на інші країни у війні рф проти України - глава МЗС Китаю

За словами дипломата, «сепаратистські сили незалежності Тайваню» та «кілька країн, які прагнуть скористатись ситуацією», намагаються змінити статус-кво, скасувати принцип одного Китаю і досягнути його «мирного поділу».

«Це неприйнятно для 1,4 млрд китайців. Китай не втратить жодної частини своєї території, відновленої після Другої світової війни, і встановлений післявоєнний міжнародний порядок не буде змінений», – зазначив міністр, додавши, що Китай готовий відстоювати свій суверенітет і територіальну цілісність.

«Ми хотіли б чітко дати зрозуміти тим, хто прагне саботувати міжнародне законодавство в ім’я міжнародного порядку: питання Тайваню належить до корінних інтересів Китаю, і наша відповідь тому, хто спробує зруйнувати принцип одного Китаю, – ми ніколи не відступимо перед будь-яким актом, який підриває суверенітет і безпеку Китаю», – заявив очільник МЗС.

Читайте також: Китай запровадив санкції проти бібліотеки Рейгана й Інституту Гудзона

Як повідомляв Укрінформ, збройні сили Китаю планують провести щонайменше п’ять навчань у різних районах, зокрема, у Південно-Китайському морі, на тлі зростання напруженості навколо Тайваню.

Напруженість у Тайванській протоці різко зросла після 8 квітня, коли Китай розпочав триденні військові навчання навколо острова.

Навчання почалися через день після того, як президентка Тайваню Цай Інвень повернулася з короткого візиту до США, де вона зустрілася зі спікером Палати представників Кевіном Маккарті попри застереження Пекіна проти цього.

Читайте також: Перемога України у війні з рф може переконати Китай відмовитись від війни з Тайванем

Китай вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією і стверджує, що це найважливіше та делікатне питання у його відносинах із США.

Пекін також не заявив про відмову від застосування сили, щоб взяти острів під свій контроль.