Червоний Хрест готовий активніше співпрацювати з ОБСЄ в зонах конфліктів

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) готовий ще активніше виступати в ролі незаангажованого посередника в зонах конфліктів, і протидіяти нехтування гуманітарним правом.

Про це заявив у четвер у своєму виступі на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні президент (МКЧХ) Петер Маурер, передає кореспондент Укрінформу з посиланням на прес-службу ОБСЄ у Відні.

«Тоді як МКЧХ не є партнером у політичних мирних переговорах, насправді ми готові надати допомогу через операції на місцях, які можуть сприяти довірі», - сказав Мауерер, навівши в якості прикладів діяльність комітету у конфлікті всередині і навколо України та нагірно-карабаському конфлікті.

Він також звернув увагу на відповідний внесок, зроблений спільно ОБСЄ і МКЧХ у справах про зниклих безвісти осіб у 2008 році в ході війни в Грузії.

Маурер зазначив, що МКЧХ прагне бути вартим довіри і надійним нейтральним гуманітарних посередником, з яким згодні всі сторони, які беруть участь у конфлікті. Він зазначив, що таким чином МКЧХ часто може доповнювати роль ОБСЄ в якості мирного парламентера, наголосивши, що 2 структури часто поділяють спільні турботи і здійснюють доповнюють один одного підходи, особливо в тих зонах конфліктів і криз, в яких обидві відіграють активну роль.

Керівник МКЧХ також закликав всі країни-члени ОБСЄ в повній мірі дотримуватися міжнародних стандартів гуманітарного права і прав людини.

«Це може сприяти запобіганню зловживань, порушень, неадекватного лікування і умов утримання заарештованих», - сказав Маурер.

Він попередив, що посилюються тенденції до зловживання необхідними гуманітарними діями в односторонніх політичних цілях конфліктуючих сторін.

Нагадаємо, що українська сторона постійно вимагає доступу співробітників Червоного Хреста до українських заручників на окуповані території, однак тим чиняться постійні перешкоди.