Через російські обстріли Україна щотижня втрачає від 70 до 100 цивільних - глава МВС

В Україні внаслідок російських ударів щотижня гинуть від 70 до 100 мирних жителів.

Про це міністр внутрішніх справ Ігор Клименко поінформував під час IV Міжнародного саміту міст і регіонів «Партнерство. Стійкість. Готовність», передає кореспондент Укрінформу.

«Головне, про що ми маємо говорити - це про збереження життя та здоров'я наших людей, наших дітей. За тиждень ми втрачаємо 70-100 цивільних наших громадян. Вони гинуть внаслідок атак дронами, балістичними ракетами, крилатими ракетами, авіаційними бомбами», - сказав Клименко.

Міністр підкреслив, що забезпечення безпеки у громадах є актуальним викликом для влади. Він нагадав, що інформація про доступність, стан та відстань до найближчого сховища відображається у застосунку «Дія».

Крім того, очільник МВС зазначив, що в Україні оновлено державні будівельні норми, згідно з якими забудовники зобов'язані передбачати наявність укриттів під час проєктування житла та інфраструктури. За його словами, розбудова такої мережі є критично важливою, насамперед для прикордонних громад.

Клименко також подякував міжнародним партнерам за допомогу у зміцненні безпекових спроможностей України.

Читайте також: У Радбезі ООН Росії вказали, що цивільні гинуть через розв’язану нею війну

Як повідомляв Укрінформ, минулої доби, 25 травня, російські загарбники вбили двох жителів Донецької області. На Харківщині за добу через російські удари троє людей загинули, 33 – постраждали.