У Сенаті Чехії відбулася виставка ікон на ящиках від набоїв

Фото, відео

У Сенаті Чеської Республіки відбулася виставка ікон, написаних на кришках з-під артилерійських снарядів, присвячена викраденим Росією українським дітям.

Виставка приурочена до 4-х роковин початку повномасштабного вторгнення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Виставка говорить про викрадених дітей мовою традиційного для українців і чехів мистецтва, про речі, які хвилюють не лише нас, але й всіх європейців. Треба говорити про кіднепінг, яким ціла країна займається уже протягом останніх 12 років. Образ Богородиці з немовлям є архетипом людини, яка любить своє дитя та бажає йому світлого життя», - розповів художник Олександр Клименко.

Він зазначив, що чехи розуміють, що Україна зараз – це форпост, який захищає, у тому числі, і Чехію, чеських дітей від війни, зауважив Клименко.

Художник нагадав, що Росія вивезла понад 20 тисяч українських дітей, а 1,6 млн перебувають в окупації.

«Мільйон шістсот – це армія, яку через 20 років, через 10 Росія відправить завойовувати Чехію, Польщу, країни Балтії…», - зауважив він і додав, що розумні політики це усвідомлюють.

Проведення виставки в стінах верхньої палати парламенту було ініційовано головою Сенату Мілошем Вистрчілом.

Наразі є плани показу ікон в інших місцях, автори розраховують, що виставка працюватиме в Чехії ще не один місяць.

Ікони, написані на ящиках від набоїв, які привезли з різних регіонів – з-під Києва, з Вовчанська, Авдіївки, Херсона та інших місць, де точилися бойові дії, а також з-під Суджи. Серед них і ті, в яких постачалися снаряди в рамках «чеської ініціативи».

Читайте також: На виставці просто неба в Парижі презентували скарби музеїв України

Створила роботи родина київських художників – Олександр Клименко, Соня Атлантова та їхній син Герман. Образи на дошках з фронту вони пишуть від початку російської агресії в 2014 році.

Твори родини Клименків наразі є в колекціях багатьох світових лідерів, серед яких Папа Римський Лев XIV (і до нього Папа Франциск), король Великої Британії Чарльз III, глави держав. Ікони виставлялися в понад 20 країнах світу.

Як повідомляв Укрінформ, у центрі Праги відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України, а на початку нинішнього тижня пройшли кілька заходів, присвячених 4-й річниці повномасштабного вторгнення, в тому числі у президента ЧР і в Сенаті.

Фото: Ольга Танасійчук/Укрінформ

Більше наших фото можна купити тут