Суд продовжив слідство у справі, в якій фігурують Магамедрасулови

Слідство у справі, в якій фігурує детектив Національного антикорупційного бюро і його батько, наразі продовжено до 21 квітня.

Про це Укрінформу повідомила суддя-спікерка Печерського райсуду Києва Марія Пилаєва, відповідаючи на питання щодо запобіжного заходу для Руслана і Сентябра Магамедрасулових.‎

"Ухвалою слідчого судді Печерського райсуду міста Києва від 19.01.2026 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо обох підозрюваних Р.М та С.М. до 21 квітня 2026 року включно", - зазначила вона.

Пилаєва поінформувала, що ухвалою слідчого судді цього суду від 23 січня 2026 до Сентябра Магамедрасулова було застосовано особисте зобовʼязання строком до 22 березня 2026 року включно.

Зокрема, на нього було покладено обовʼязок повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну свого місця проживання або /та місяця роботи.

"Стосовно підозрюваного Р.М. - ухвалою Київського апеляційного суду 03.12.2025 на нього покладено тільки один обовʼязок - прибувати на першу вимогу до слідчого, який здійснює досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні, прокурора, суду. Обовʼязок діє по цей час", - нагадала суддя-спікерка.‎

Тобто фактично Руслан Магамедрасулов має тільки обовʼязок зʼявлятись на вимогу слідчого, прокурора або суду, а Сентябр Магамедрасулов має особисте зобовʼязання повідомляти слідчого про зміну місця проживання та роботи, пояснили в установі.

Як повідомляв Укрінформ, 22 липня голова СБУ Василь Малюк заявив, що спецслужба задокументувала факти налагодження співпраці з ворогом керівника відділення Національного антикорупційного бюро у місті Дніпро Руслана Магамедрасулова та його батька.

За даними СБУ, слідчі також зафіксували листування батька посадовця НАБУ з представником однієї з агрокомпаній Дагестану щодо продажу технічної коноплі. Як стверджується, відповідну інформацію виявили у телефоні підозрюваного.

Магамедрасулову повідомили про підозру за ст. 111-2 ККУ (пособництво державі-агресору). Йому і його батьку суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

22 серпня СБУ оприлюднила матеріали слідства у цій справі, зокрема фрагменти листування батька підозрюваного про продаж технічної коноплі, яке, за версією слідства, велося з представниками республіки РФ Дагестану.

Водночас у ГО «Центр протидії корупції» заявили про можливу фальсифікацію матеріалів слідства. За даними ЦПК, у розмові йдеться не про Дагестан, а про Узбекистан. Організація також вважає, що справа проти Магамедрасулова пов’язана з тим, що він у межах роботи НАБУ задокументував бізнесмена Тимура Міндіча.

10 листопада НАБУ заявило про спецоперацію з викриття корупції у сфері енергетики. Слідство встановило, що учасники злочинної організації вибудували масштабну схему впливу на стратегічні підприємства державного сектору, зокрема на Енергоатом.

Директор НАБУ  Семен Кривонос підтвердив, що арештований керівник відділення бюро у місті Дніпро Руслан Магамедрасулов брав участь в операції «Мідас» з викриття корупції в енергетиці.

3 грудня Київський апеляційний суд задовольнив клопотання захисту керівника відділення НАБУ в місті Дніпро Руслана Магамедрасулова про зміну йому запобіжного заходу на не пов’язаний із триманням під вартою.