Малозабезпечені з 1 січня отримають допомогу на відкриття бізнесу – Лазебна

В Україні з 1 січня 2022 року буде впроваджуватися державна програма, в рамках якої малозабезпечені громадяни зможуть отримати підтримку на соціальне підприємництво.

Про це сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна під час виступу на V Українському жіночому конгресі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми з 1 січня наступного року будемо впроваджувати програму для підтримки малозабезпечених – це соціальне підприємництво. Тобто ми будемо оплачувати рахунки на придбання обладнання, матеріалів для заснування власного бізнесу», - сказала Лазебна.

Вона поінформувала, що ця програма пілотувалася у трьох областях і показала хороші результати.

Читайте також: Лазебна розповіла, кому підвищать пенсії з нового року

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2021 року Кабінет Міністрів затвердив соціальну програму, яка передбачає надання фінансової допомоги малозабезпеченим родинам для здобуття економічної незалежності. В її основу покладено принцип дій, реалізований у пілотному проєкті Міністерства соціальної політики «Рука допомоги», що проводився за підтримки Світового банку у 2017-2019 роках.

Програмою передбачається надання допомоги розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. У Мінсоцполітики пояснили, що допомогу можна повертати за рахунок сплачених у процесі підприємницької діяльності податків і соціальних внесків. Тобто, сума до повернення зменшуватиметься з кожним податковим платежем. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.