Справа Майдану: суд розглядає матеріали експертиз

Святошинський районний суд міста Києва продовжує розгляд кримінального провадження стосовно п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу "Беркут", підозрюваних у масових убивствах активістів Майдану у лютому 2014 року.

Засідання у вівторок відкрив головуючий у колегії суду суддя Сергій Дячук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У залі суду присутні 5 підозрюваних, їх адвокати, прокурори та потерпілі. Суд вивчає матеріали експертиз куль, які проходять як речові докази у справі.

Нагадаємо, суд 17 травня розпочав розгляд по суті справи проти п'ятьох екс-беркутівців: Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. П'ятьом колишнім беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Колишні бійці спецпідрозділу «Беркут», яких звинувачують в убивствах на Майдані, не визнають вини за жодним із пунктів.

Усього, як пояснив прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській, з них 20 перебувають у розшуку.

Колишні беркутівці Зінченко та Аброськін перебувають під арештом із березня-квітня 2014 року. Їх обвинувачують у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.

У січні 2015 року Генпрокуратура передала обвинувальний акт до суду, сторона обвинувачення вимагає Зінченкові та Аброськіну найвищу кару - довічне позбавлення волі.

У вересні 2014 року колишній командир роти «Беркута» Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, утік із-під домашнього арешту, його оголосили в розшук.

У лютому цього року суд об'єднав кримінальні провадження щодо колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут»  Маринченка, Тамтури, Янішевського, обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану, з провадженням щодо Зінченка і Аброськіна.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждало 2,5 тисячі людей, 104 особи загинули.

За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов'язків у центрі Києва загинуло також 17 силовиків.