СБУ викрила двох жителів Одещини, яких росіяни завербували для реєстрації Starlink
Контррозвідка та кіберфахівці Служби безпеки України викрили в Одеській області двох громадян України, яких росіяни завербували для незаконної реєстрації систем Starlink.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
За даними слідства, фігурантами виявилися двоє жителів Ізмаїла: 36-річний безробітний чоловік і його 28-річна безробітна співмешканка. Вони потрапили в поле зору росіян через Телеграм-канали із пошуку легких заробітків.
Як встановило розслідування, представники РФ запропонували зловмисникам по 30 доларів за незаконну реєстрацію кожного терміналу Starlink.
Щоб активувати побільше таких пристроїв, фігуранти намагалися залучити до схеми інших осіб. Зокрема, встановлено, що для походу в ЦНАП вони збиралися підібрати когось із місцевих наркозалежних.
Співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали обох завербованих. Під час обшуків у них вилучили мобільні телефони із доказами роботи на ворога. Серед іншого, на електронних пристроях фігурантів задокументовані листування з російськими кураторами, інструкції щодо механізму легалізації обладнання, а також узгодження способів отримання винагороди.
На підставі зібраних матеріалів слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
Обом фігурантам обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Як підкреслили в СБУ, ворог діє як напряму – розміщує оголошення з відповідними запитами на реєстрацію Starlink в інтернеті, так і вдається до маніпуляцій. У тому числі видає себе за українських військових, які нібито "придбали Starlink за власні кошти й наразі не можуть його зареєструвати", тому звертаються "по допомогу" до українських громадян.
СБУ закликає громадян бути пильними і не піддаватися на подібні провокації.
Як повідомляв Укрінформ, за словами радника міністра оборони України Сергія "Флеш" Бескрестнова, обмеження використання терміналів Starlink суттєво ускладнило координацію російських військ і вже вплинуло на штурмові дії на окремих ділянках фронту. Росіяни шукають варіанти активації терміналів Starlink на фронті.
Фото: СБУ