На Полтавщині випустили на волю врятованого червонокнижного орлана

Відео

На Полтавщині за Горішніми Плавнями випустили на волю самицю орлана, яку раніше знайшли примерзлою до замету.

Про це у Фейсбуці повідомив головний ветеринарний лікар Центру порятунку та реабілітації диких тварин Артур Шабліян.  

"Дивовижна й неповторна мить — повернення дикого птаха у природне середовище після лікування та відновлення. Ця молода дівчинка білохвостого орлана пройшла складний шлях і сьогодні вона повертається додому...", - написав Шабліян.

Як повідомляв Укрінформ, примерзлого до крижаних заметів птаха знайшов житель Кременчука біля річки. Чоловік зателефонував на лінію 101, рятувальники визволили птаха та передали до Центру порятунку диких тварин у Горішніх Плавнях. Артур Шабліян у коментарі кореспонденту Укрінформу зазначив, що птаха випустять в Мазепиному Яру за Горішніми Плавнями.

Читайте також: Більш як половина видів птахів у світі зникають - The Guardian

Орлан-білохвіст занесений до усіх трьох видань Червоної книги України. В останньому виданні його віднесли до категорії «рідкісний». Вид також занесений до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи та Європейського Червоного списку.