Доступ дітей до правосуддя у справах про домашнє насильство
30 січня, 10:00 - презентація аналітичного звіту щодо визначення рівня доступу дітей до правосуддя у справах про вчинення домашнього насильства, а також проблемних аспектів і перешкод такого доступу.
Організатор: ГО «Ла Страда-Україна».
Учасники: Ольга Срібняк - заступниця керівника Проєкту ЄС «Право-Justice», головна експертка з питань судової реформи (компонент «Судова реформа»); Марина Легенька - президентка ГО «Ла Страда-Україна»; Евеліна Чорнобай - юристка ГО «Ла Страда-Україна», керівниця проєкту; Олена Ковальова - професорка кафедри адміністративної діяльності поліції Одеського державного університету внутрішніх справ, кандидатка юридичних наук, доцентка, майор поліції.
Модераторка: Ольга Дунебабіна - менеджерка зі стратегічних комунікацій ГО «Ла Страда-Україна».
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Здебільшого діти потерпають від психологічного та фізичного домашнього насильства - дослідження
Найчастіше діти потерпають від психологічного, а також від фізичного домашнього насильства.
Про це йдеться в аналітичному звіті ГО «Ла Страда-Україна» щодо визначення рівня доступу дітей до правосуддя у справах про вчинення домашнього насильства, який презентували в Укрінформі.
"Здебільшого діти потерпають від психологічного та фізичного форм домашнього насильства. І якщо говорити про кривдників, то це здебільшого особи чоловічої статі, тобто батько і вітчим. І на другому місці - мати", - сказала юристка ГО «Ла Страда-Україна», керівниця проєкту Евеліна Чорнобай.
Згідно з дослідженням, серед постраждалих дітей: 51% дівчат та 49% хлопчиків. Здебільшого страждають діти віком від 5 до 14 років.
Майже 95% дітей повідомили, що не зверталися особисто або через дорослих до правоохоронних та/або судових органів для захисту своїх прав. Зокрема, одна дитина, яка звернулася за допомогою, зазначила про страх та недовіру до суб'єктів реагування. Права цієї дитини їй роз'яснені не були, а кривдниця відповідальність не понесла.
"Діти говорять про те, що бояться кривдників, що насильство погіршиться після звернення, а також, що батьки образяться та порушиться довіра між ними. Крім того, страх того, що з кривдниками щось станеться, батьки розлучаться і таке інше", - сказала Чорнобай.
Загалом більшість респондентів низько оцінюють рівень захисту прав дітей у системі правосуддя.
У дослідженні взяли участь 6292 респонденти з усіх областей України та міста Києва, окрім т.о. АР Крим. Серед опитаних: судді, юристи, прокурори, поліцейські.
Дослідження проведене за допомогою анкет-опитувальників та чеклистів. Опитування тривало протягом червня-липня 2025 року.
Як повідомлялося, в Україні за 2025 рік зафіксували понад 90 тисяч звернень постраждалих від домашнього насильства.
Відео: