Оперативна ситуація на кордонах та на лінії фронту, де воюють прикордонники
27 серпня, 12:00 - брифінг на тему: "Оперативна ситуація на кордонах та на лінії фронту, де воюють прикордонники".
Організатор: Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ".
Спікер: Андрій Демченко - речник Державної прикордонної служби України.
Питання до обговорення:
- Ситуація на кордонах з РФ та Білоруссю.
- Ситуація на лінії фронту, де воюють прикордонники.
- Ситуація у пунктах пропуску.
- Динаміка в’їзду/виїзду з України.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Українські прикордонники на сьогодні не фіксують на території Білорусі суттєвого зосередження живої сили та техніки армії РФ, яка братиме участь у російсько-білоруських військових навчаннях «Захід-2025».
Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
«Хочу дещо заспокоїти і зазначити, що станом на зараз безпосередньо по лінії кордону якихось змін в обстановці не відбувається. Ми, як і раніше, не фіксуємо, щоб на території Білорусі вже було сформоване якесь угруповання, яке б становило загрозу нашій країні, перебувало поряд нашого кордону, або ж таке формування створювалося з різних складових. Це стосується як підрозділів армії Білорусі, так і підрозділів армії Росії», - заявив Демченко.
Водночас він зазначив, що навчання, які мають відбутися на території Білорусі і частково - в Росії, все ж збільшують ризики і загрози для України.
«Станом на зараз ми не відмічаємо, щоб Росія вже перекинула в якійсь достатньо великій кількості свої сили та засоби на територію Білорусі. Звісно, що вони там вже присутні, але це, як правило, транспортні засоби, невелика частина бронетехніки, переважно автомобільна. Ну і по особовому складу це також незначна кількість», - пояснив речник.
Він нагадав, що активна фаза навчань відбуватиметься з 12 по 16 вересня. Саме в цей час, як очікується, підрозділи армії РФ збільшать свою чисельність та залучатимуть танки і бронетехніку.
Водночас, на думку речника Держприкордонслужби, цього року кількість військових РФ буде менша.
«Наші прогнози, що все ж таки Росія не зможе залучити туди досить великого свого угруповання. Нагадаю, що у 2022-2023 роках на території Білорусі Росія тримала близько 10-12 тисяч свого особового складу. Під час цих навчань кількість особового складу Росії на території Білорусі буде значно менша», - вважає Демченко.
При цьому він наголосив, що не можна втрачати пильності, оскільки з боку ворога можливі провокації та інформаційне нагнітання, щоб Україна у відповідь перекинула на цей напрямок додаткові сили і засоби.
Речник ДПСУ зазначив, що на всій протяжності кордону з Білоруссю, від Волині до Чернігівщини, тривають усі необхідні заходи для протидії будь-якій загрозі.
Він також зауважив, що на території Білорусі відбуватимуться також навчання в межах ОДКБ. «Наскільки нам відомо, окремі складові цих навчань уже ведуться. Тому наше завдання, знову ж таки, відстежувати розвиток ситуації... на території Білорусі», - підсумував речник.
Як повідомляв Укрінформ, раніше міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив про рішення «знизити параметри» спільних із РФ навчань «Захід-2025» та перенести основні маневри вглиб країни від західних кордонів.
Водночас головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що напередодні вторгнення в Україну у 2022 році Росія розміщала свої війська в Білорусі, тому заплановані на осінь російсько-білоруські навчання «Захід-2025» можуть стати прикриттям для створення нового ударного угруповання.
21 серпня у Білорусі анонсували навчання Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) «Взаємодія-2025», які мають пройти у вересні.
Росіяни посилили обстріли Чернігівщини – Демченко
Ситуація на кордоні з Росією залишається напруженою: ворог збільшив кількість обстрілів по території Чернігівської області.
Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
«І в межах Чернігівщини, і в межах Сумської області, Харківщини обстріли, які здійснює Росія по території України, не припиняються. Навіть якщо порівняти останній період, то кількість обстрілів по території Чернігівщини збільшилася», - сказав Демченко.
За його словами, ворог активно застосовує авіацію для ударів по території Сумської та Харківської областей. Під час обстрілів не лише намагається знищувати позиції українських захисників, а й веде прицільні обстріли по населених пунктах, знищуючи інфраструктуру.
Демченко також повідомив, що на Сумщині ворог продовжує використовувати малі піхотні групи, але кількість атак на позиції українських захисників значно менша, ніж раніше. Ворог не має успіхів і на Харківщині.
Підрозділи Державної прикордонної служби на Сіверському, Краматорському та Покровському напрямках щоденно відбивають штурмові дії противника, сказав речник.
Він додав, що українські захисники за допомогою БПЛА знищують техніку противника ще на підступах до переднього рубежу.
Як повідомляв Укрінформ, на фронті за минулу добу були зафіксовані 173 бойові зіткнення Сил оборони України з російськими загарбниками. Покровський і Лиманський напрямки найгарячіші.
Пасажиропотік на кордоні не зменшується, наразі більше людей в’їжджає в Україну – Демченко
Пасажиропотік на кордоні України з ЄС та Молдовою не зменшується. Протягом останніх днів спостерігається збільшення на 10-15 тисяч від загальної кількості тих, хто в’їжджає.
Про це під час брифінгу в Укрінформі розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
«Зазначу, що пасажиропотік не зменшується. В ці вихідні він також мав показники щоденно і в суботу, і в неділю сумарно по 150 000 перетинів кордону за добу, як на в'їзд, так і на виїзд. Але серпень місяць зараз більше характеризується в'їздом в Україну. Практично останні дні перевага на в'їзд щоденно - це на 10-15 тисяч перетинів саме на в'їзд в Україну. Основна категорія тих, хто перетинає кордон, це 85% становлять громадяни України», - повідомив Демченко.
За його словами, в будні дні пасажиропотік тримається на рівні 125-135 тисяч перетинів кордону за добу.
Демченко також відзначив, що основна категорія тих, хто як виїжджає, так і в'їжджає в Україну, - це жінки, діти та люди похилого віку.
Як повідомляв Укрінформ, у зв’язку з продовженням туристичного сезону на ділянці відповідальності Мукачівського прикордонного загону спостерігається суттєве збільшення пасажиро-транспортного потоку на українсько-угорському кордоні.
Найбільше спроб незаконного перетину кордону на ділянці з Румунією, найменше з Польщею – Демченко
Прикордонники продовжують фіксувати спроби незаконного перетину кордону, найбільша їх кількість наразі – на кордоні з Румунією, найменше – на кордоні з Польщею.
Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
«Щодо спроб незаконного перетину кордону, вони, на жаль, продовжуються, і найбільше таких випадків ми фіксуємо на кордоні з Румунією. На другому місці - це кордон з Молдовою. На інших ділянках дещо в меншій кількості такі спроби відбуваються. Ну, це в першу чергу кордон з Угорщиною та Словаччиною. А найменше, якщо говорити про спроби незаконного перетину кордону поза межами пунктів пропуску, відбувається на кордоні з Польщею», - повідомив Демченко.
Крім того, за підробленими документами щоденно намагаються виїхати з України до 10 осіб.
«За такі порушення, особливо за спробу підробки документів, передбачена кримінальна відповідальність, і таких осіб ми передаємо в органи поліції. Щодо порушників поза межами пунктів пропуску, то для них передбачена адміністративна відповідальність. І, на жаль, така відповідальність порушників не стримує, бо є випадки, коли людей затримуємо по кілька разів. Є «рекордсмени», яких затримуємо більше 10 разів за те, що вони продовжують намагатися у незаконний спосіб перетнути кордон», - розповів речник.
За його словами, робота ДПСУ також націлена і на викриття схем та злочинних груп, які обіцяють людям сприяння в незаконному перетині кордону. За свої послуги організатори вимагають від 5 до 12 тисяч доларів, повідомив Демченко.
Він нагадав, що за такі дії для організаторів незаконного порушення кордону передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 332 Кримінального кодексу України.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт №13673 про внесення змін до КУпАП, ККУ, КПКУ та інших законів України щодо відповідальності за правопорушення, пов’язані з перетином державного кордону України, яким, серед іншого, пропонується передати розгляд адмінсправ про незаконний перетин кордону Держприкордонслужбі.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк