Злочини на Донбасі: чи вдасться Росії перекласти відповідальність на Україну

18  лютого, 10:30 - пресконференція на тему: «Злочини на Донбасі: чи вдасться Росії перекласти відповідальність на Україну»

Організатор:  Укрінформ (ГР “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки”).

Учасники: Ігор Соловей - керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки; Максим Майоров - завідуючий відділом ГР “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки”; Руслан Дейниченко - виконавчий директор StopFake; Олексій Біда - заступник директора Українського національного центру розбудови миру; Олександра Дворецька - Український національний центр розбудови миру, модераторка. 

Акредитація представників ЗМІ: e-mail: pressa@mil.gov.ua або за телефоном  (067) 43 071 81

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Ворожі фейки розраховані на “кліпове” мислення і сприйняття на віру - експерти

Потік російських інформаційних фейків на тлі посилення військової ескалації розрахований на так зване “кліпове” мислення і спрямований призвичаїти аудиторію приймати їх на віру.

Про це на пресконференції в Укрінформі сказали українські експерти в галузі контрпропаганди.

“Весь потік фейків заточений на кліпове мислення. І там не дбають, щоб вкинувши фейк, надалі його якось розвивати й обгрунтовувати. Гарними ліками від пропаганди є повертатися до цих фейкових новин за якийсь час, цікавлячись, чи був розвиток. І швидше за все, там не буде жодного розвитку, а це одноденна історія, розрахована на дуже короткий час. Тому що вироблення фейків стоїть на потоці”, - сказав завідувач відділу ГР “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” Максим Майоров.

За його словами, одним із завдань дезінформаційної кампанії є виховання специфічної аудиторії, яка готова приймати на віру все, що говорить Росія.

“Росія створює світ постправди, а їхні засоби масової дезінформації виховують специфічний тип аудиторії, якій байдуже, що є правда, а що ні, і яка не зацікавлена у встановленні істини, а готова приймати на віру будь-що. І єдиним орієнтиром для сприйняття інформації цією аудиторією має бути джерело інформації — якщо це говорить Росія, то це приймається, а якщо вороги Росії, то це відкидається”, - зазначив експерт.

Як вважає виконавчий директор StopFake Руслан Дейниченко, масовані дезінформаційні атаки РФ пов’язані не тільки з пошуками приводів для війни в умовах останнього загострення, а й щоб послабити співпрацю України з західними партнерами.

“Це не тільки пошук приводу для війни. Росія використовує свою пропаганду практично в будь-якій сфері. Останній приклад - українці почали створювати територіальну оборону й одразу в Росії з’явилися публікації, що її створюють нацисти. Мета цих інформаційних вкидів очевидна — щоб нашим західним партнерам було важче допомагати Україні і щоб громадська думка в їхніх країнах тиснула на їхні уряди”, - зазначив Дейниченко.

Захід організувала головна редакція “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” Укрінформу, він був присвячений аналізу методів російської кампанії дезінформації в умовах гібридної війни та посилення військової ескалації.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк