Поточний стан туризму у Скадовську та Лазурному. Презентація результатів дослідження

5 березня  15:00 відбудеться - Презентація результатів дослідження щодо поточного стану туризму у Скадовську і Лазурному: фактори розвитку галузі

Організатор: Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання».

Учасники: Юрій Антощук - голова Фонду «Об’єднання» (м. Херсон); Микола Гоманюк - голова Херсонського обласного відділення «Соціологічна Асоціація України»; Артем Костюченко - голова організації «Молоді-Ініціативні» (м. Скадовськ); Сергій Бігун - керівник Лазурне.Інфо.

Коротко. Дослідження проводилося з 5 липня по 30 вересня 2018 року у Лазурному та Скадовську.

Методи збору інформації: анкетування та фокус-групове дослідження відпочиваючих у вказаних населених пунктах, фокус-групи з рестораторами та готельєрами, мапування території.

Дослідження проводили: Фонд «Об’єднання», ГО «Молоді-Ініціативні», портал «Лазурне - море задоволень» за консультаційної підтримки Херсонського обласного відділення Соціологічної Асоціації України та Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Підсумкові матеріали:

Туристи відзначають клімат у Скадовську і Лазурному та незадоволені благоустроєм - дослідження

Скадовський район приваблює відпочивальників сприятливим кліматом, морськими пляжами та можливістю відпочивати з дітьми.

Про це йшлося під час презентації результатів дослідження щодо поточного стану туризму у місті Скадовську і селищі Лазурному Херсонської області, яка відбулася в Укрінформі.

“Нашими респондентами стали переважно жінки та родини з дітьми — таких у нас 66%. І лише незначна частина — 2% — подорожували в складі організованої групи. Географія туристів дуже широка. Окремо можна виділити Київ та Київську область — 20,4%, багато є відпочиваючих із Дніпропетровської області, зокрема з Кривого Рогу (14,1%), жителів Херсонської області також можна зустріти досить часто (16,8%)”, — розповів голова Херсонського обласного відділення "Соціологічна Асоціація України" Микола Гоманюк під час прес-конференції в Укрінформі.

За результатами дослідження, більшість респондентів надають перевагу відпочинку на морі протягом більш як восьми днів. Так, 35% опитаних відповіли, що відпочивали чи збираються відпочивати у Скадовську та Лазурному впродовж 8-10 днів.

При цьому здебільшого відпочивальників приваблює Скадовський район сприятливим кліматом (44,7% опитаних), морськими пляжами (41,1%), вартістю відпочинку (40,4%) та можливістю відпочивати саме з дітьми (49%).

“А от послуги, що надаються людьми, знаходяться наприкінці цього рейтингу. Лише декілька відсотків респондентів відзначили такі позиції, як різноманіття кухні (6,2%), фестивалі, культурні заходи (5,5%), різноманітність пропозицій турагенцій (1,6%), кількість пам'яток (1,4%). Тобто з природною нам точно пощастило, а от над сферою послуг треба ще працювати”, — уточнив Гоманюк.

Згідно з даними дослідження, залишають бажати кращого деякі громадські послуги та елементи благоустрою. Так, чистоту в громадських місцях Скадовська та Лазурного як дуже погану або погану оцінює чверть респондентів, щодо відчутності громадських туалетів негативно висловились понад 36% опитаних. Крім того, відпочивальників непокоїть доступ до інтернету (його якістю не задоволені близько 23% осіб) і банківські послуги й обмін валют (як погані та дуже погані їх оцінили 37,7% туристів).

“Так само викликають велике занепокоєння санітарно-гігієнічні умови. “Погано” й “дуже погано” їх оцінюють 22,7%. Стан пляжів негативно оцінили 23%. І головна біда південного нашого моря (і Чорного, й Азовського теж) особливо торік — це медузи. З цим фактором важко якось боротися, але в принципі інженерна думка дозволяла це питання вирішити. Так, більше 55% відпочиваючих головною проблемою пляжів Скадовська та Лазурного назвали медузи”, — додав Гоманюк.

Разом з тим він звернув увагу й на схвальні відгуки. Так, 72% респондентів позитивно оцінили ставлення обслуговуючого персоналу, а 74% — відзначили ставлення місцевого населення. Також 51% туристів оцінили як “добре” і “відмінно” стан громадської безпеки та порядку.

Окрім того, у дослідженні відображено й інформацію про те, якими видами відпочинку та оздоровлення займаються відпочивальники у Скадовську та Лазурному. Так, 81,8% надає перевагу загальному оздоровленню, близько 81% — пляжному відпочинку, 47,8% — морським прогулянкам. При цьому лише 5,7% опитаних підтвердили, що брали участь у виїзних екскурсіях і трохи більше 2% відвідували Скадовський музей.

“За даними фокус-групи, часто ми стикалися з тим, що люди, які приїхали із Західної або Центральної України, часто говорили про те, що їх цікавить усе, що вони можуть побачити на Херсонщині, навіть сам степ і курган, нарікали, що хотіли б більше дізнатися про наш край і його історію, архітектуру”, — пояснив голова Херсонського обласного відділення "Соціологічна Асоціація України".

При цьому більшість опитаних — 46% — висловили впевненість у тому, що готові знову приїхати відповідати до Скадовська та Лазурного. Разом з тим 44% туристів вважають завищеною вартість послуг у деяких випадках на курортах Херсонщини.

Альтернативами Лазурному респонденти передусім назвали Туреччину (35%), Карпати (31%) та Єгипет (24%). Водночас 19% опитаних розглядають можливим відвідування Криму. При цьому 24% готові замість Скадовська поїхати відпочивати до Лазурного.

Дослідження тривало з 5 липня по 30 вересня у Скадовську та Лазурному в рамках програми “Громадська дія”, яку реалізовує фонд “Об'єднання” за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Загалом за час дослідження було опитано 400 відпочивальників. Статистична похибка вибірки не перевищує 5%. Дослідження складалося з анкетування, фокус-групових досліджень серед туристів і місцевих представників бізнесу (готельєри та ресторатори), мапування територій, SWOT-аналізу населених пунктів.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк