МЗС України попередило Угорщину про неприпустимість політичного піару на темі полонених
Міністерство закордонних справ викликало в. о. тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні у зв’язку з неприпустимістю політичного піару на тлі звільнення наших громадян з російського полону.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє МЗС.
«Українська сторона наголосила на неприпустимості піару та політизації чутливих питань у зв’язку з передачею кількох українських військовополонених з російського полону до Угорщини без будь-якого попереднього повідомлення чи координації з Україною», - йдеться в повідомленні.
У міністерстві зазначають, що визволення людей з полону є для України абсолютним пріоритетом, про що свідчить повернення сьогодні 200 військовослужбовців у рамках обмінів.
Наголошується, що відповідна робота ведеться постійно на всіх можливих майданчиках та з усіма партнерами, здатними сприяти звільненню українських військовослужбовців і цивільних заручників, незалежно від етнічного походження.
«Українська сторона повторно висловила вимогу забезпечити повернутим військовослужбовцям можливість контактів із консульськими працівниками України для перевірки стану здоров’я, надання консульської допомоги та гарантування можливості вільно визначати своє майбутнє без зовнішнього тиску чи примусу», - підкреслюється в повідомленні.
МЗС очікує від угорської сторони оперативної відповіді та офіційного підтвердження, що зазначеним особам буде надано повну свободу вибору місця проживання та подальших планів».
Як повідомлялося, Володимир Путін заявив 4 березня, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, котрий перебуває з візитом у Москві, може забрати із собою до Будапешта двох закарпатських угорців, які були мобілізовані до Збройних сил України та потрапили в полон.
Фото Укрінформу можна купити тут