Арахамія пропонує напрацювати онлайн-інструменти для виборчого процесу
Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія пропонує напрацювати онлайн-інструменти для виборчого процесу, якими зможуть скористатися, зокрема, внутрішньо переміщені особи.
Про це він заявив на брифінгу за підсумками переговорів з національними радниками із питань безпеки, які зібралися сьогодні у Києві, повідомляє Укрінформ.
«Я на робочій групі (з підготовки законодавчих пропозицій щодо виборів в особливий або повоєнний період – ред.) виступав, так ніхто і не відповів точно, чому неможливе гібридне голосування. Що таке гібридне голосування? Це залучення якихось онлайн-інструментів для всього процесу або частково», - сказав Арахамія.
Він нагадав, що сьогодні в Україні 6,5 млн внутрішньо переміщених осіб, але в реєстрі ВПО їх лише мільйон. «А де інші 5 млн? Де вони зараз мешкають, в якій дільниці вони мають голосувати. Чому не створити онлайн-інструмент, умовно це відкріпний талон онлайн, з яким вони зареєструються на тій ділянці, де їм зручніше», - сказав Арахамія.
Він наголосив, що це не буде онлайн-голосування, це буде саме онлайн-інструмент для проведення виборів. «Я про такі речі казав, я не розумію, чому така агресія, бо всі молоді зараз люди користуються кожного дня багатьма онлайн-інструментами, але чомусь, коли ми кажемо про вибори, завжди якась іде агресія стосовно цього. Мені здається, що в XXI столітті точно можна залучати сучасні технології», - підсумував голова парламентської фракції «Слуга народу».
Як повідомлялося, перше засідання у форматі онлайн робочої групи з підготовки законодавчих пропозицій щодо виборів в особливий або повоєнний період, яку очолює перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко, відбулося 26 грудня. Наступне заплановане на 9 січня.