Держдеп назвав умови, за яких росія може сподіватися на дипломатію

Заяви керівництва рф про начебто готовність до переговорів залишатимуться голослівними, допоки не почнуть підкріплюватися реальними кроками.

З подібною заявою виступив у вівторок під час пресбрифінгу в Вашингтоні речник Держдепартаменту США Нед Прайс, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Може бути кілька способів, у які росіяни могли б продемонструвати свою готовність, свою здатність вести діалог і дипломатію – добросовісний діалог і дипломатію – з Україною», - зауважив офіційний представник Держдепу.

Читайте також: Позиція США і України щодо переговорів із росією збігається – Держдеп

Насамперед, за його словами, росія має припинити бомбардування цивільних об’єктів інфраструктури, припинити цілити по мережах водо- й електропостачання для українців. Крім того, російські сили повинні покласти край у кращому випадку невибірковим, а в гіршому – навмисним обстрілам житлових районів, цивільних будівель, дитячих майданчиків, шкіл, лікарень, наголосив Прайс.

Водночас представник Держдепу нагадав, що рф мала нагоду продемонструвати свою прихильність до діалогу й дипломатії, коли йшлося про її подальшу участь у «зерновій угоді». Замість цього, москва продовжує «тримати в заручниках» цю ініціативу для досягнення власних корисливих цілей.

Читайте також: США використають усі інструменти, щоб протидіяти постачанню Іраном зброї росії – Держдеп

Отже, зауважив представник Держдепартаменту, Сполучені Штати «не побачили нічого, що вказувало б на те, що росіяни наразі готові брати відповідальну участь у переговорах».

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Держдеп США підтвердив, що встановлення миру в Україні має ґрунтуватися на принципах Статуту ООН щодо територіальної цілісності й суверенітету, здатності для України захищати своє майбутнє, а також на притягненні до відповідальності рф за напад на Україну та вчинення воєнних злочинів.

Читайте також: Поліція розпочала понад 42 тисячі кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів росії

Водночас у Офісі Президента України заявили, що діалог із рф стане можливим, коли російська армія залишить українську територію. В іншому разі угода про припинення вогню буде лише тактичною паузою для посилення позицій ворога і призведе до втрати територій України.