Уряд розпочав формування дорожньої карти заходів у сфері зміни клімату

Уряд розпочав процес формування дорожньої карти ключових трансформацій і заходів з виконання оновленого Національно визначеного внеску до Паризької угоди.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

“Сьогодні одне з головних завдань Міндовкілля у сфері зміни клімату – розробити операційний план заходів з реалізації оновленого Національно визначеного внеску до Паризької угоди, аби посилити внутрішню координацію і моніторинг виконання кліматичних цілей, а також задля розширення співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та партнерами. Адже й уряд, і наші міжнародні партнери мають чітко розуміти, як Україна буде досягати кліматичних цілей та яка підтримка нам для цього потрібна. Тому ми розпочинаємо роботу над детальним планом та конкретними проєктами трансформацій”, - сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Читайте також: Уряд схвалив цілі кліматичної політики України до 2030 року

За його словами, це є одним з наступних кроків реалізації оновленого Національно визначеного внеску до Паризької угоди, який затвердив уряд наприкінці липня.

У фокусі – методологія формування плану заходів із виконання Другого національно визначеного внеску до Паризької угоди (НВВ-2), календарний план його реалізації та пропозиції до нього.

Заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів із питань європейської інтеграції Ірина Ставчук представила методологію формування плану заходів із виконання Національно визначеного внеску до Паризької угоди та ключових трансформацій.

За словами Ставчук, спочатку план має бути загально агрегованим по всіх секторах, що представлені в оновленому Національно визначеному внеску до Паризької угоди та результатах моделювання ЄБРР. Потім на основі цих заходів будуть сформовані пріоритетні ключові трансформації, які країна має виконати до 2030 року.

Читайте також: Посол Британії відзначила готовність України боротися зі змінами клімату

Урядовці домовилися найближчим часом сформувати пакет пропозицій до проєкту операційного плану заходів із виконання Національно визначеного внеску до Паризької угоди.

Другий національно визначений внесок України до Паризької угоди - це концепція розвитку держави для досягнення екологічно і економічно доцільних перевтілень в усіх секторах економіки: енергетиці, промисловості, транспорті, будівлях, сільському і лісовому господарствах та управлінні відходами.

Читайте також: Липень 2021 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень

Документ пропонує на загальнонаціональному рівні не перевищити у 2030 році 35% обсягів викидів парникових газів у порівнянні з рівнем 1990 року або, іншими словами, скоротити викиди парникових газів на 65% у 2030 році у порівнянні з 1990 роком.