Уряд підтримав МЗС щодо створення інституту для презентації України за кордоном

Кабінет міністрів України підтримав пропозицію Міністерства закордонних справ щодо створення Українського інституту – інституції з презентації України за кордоном.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Публічна та культурна дипломатія як складові «м’якої сили» держави стають дедалі важливішим інструментом державної політики України у реалізації пріоритетних зовнішньополітичних завдань, зміцненні національної безпеки, формуванні позитивного міжнародного іміджу нашої держави та її інтеграції у європейський простір. Важливим кроком для захисту інтересів нашої держави та формування позитивного іміджу України за кордоном є створення у сфері управління МЗС державної установи «Український інститут», - йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією, на Інститут також будуть покладені такі завдання, як презентація та просування іміджу України у світі, сприяння міжнародним обмінам та інтеграції України у світовий культурний контекст, популяризація української мови та культурного продукту за кордоном, поширення за кордоном інформації про науковий, освітній та туристичний потенціал нашої держави тощо.

Мета створення Інституту – розуміння сучасної України і зростання довіри до України у міжнародному інтелектуальному і культурному середовищі. «Це ідентифікація України – що є Україна для пересічного голландця, грека чи бразильця, з чим вона асоціюється, і, звичайно, привабливість нас як країни – практична, туристична, інвестиційна. Це також сприятиме інтеграції нас у контекст не тільки мистецтва і культури, але й науки, освіти і багатьох інших сфер», – зазначив глава МЗС Павло Клімкін.

Інститут буде афілійованою з МЗС установою, яка, проте, буде самостійною у визначенні змістовного наповнення роботи інституції. Натомість контроль за роботою Українського інституту, а також визначення засад та пріоритетів здійснюватиме Наглядова рада. Фінансуватися Інститут буде з державного бюджету, а також за рахунок благодійних внесків та донорської допомоги.

Міністр  Клімкін наголосив, що як створення цієї інституції, так і її подальша робота, мають базуватися на інклюзивному підході - залученні широкого кола учасників від держави, громадського сектору, бізнесу, а також експертів з-за кордону, діаспори.