Новий міст через Дністер - один із наймасштабніших проєктів «Великого будівництва» на Вінниччині

Новий міст через Дністер - один із найбільш масштабних проєктів Програми Президента України «Велике будівництво» у Вінницький області на 2021 рік.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА, передає Укрінформ.

«Новий міст – один із найбільш масштабних проєктів «Великого будівництва» у Вінницький області на 2021 рік. Яким буде міст? Довжина –  1309 метрів, а максимальна висота опор сягне 40 метрів, це на 10 метрів вище стандартної 9-поверхівки. Проєктна пропускна спроможність мосту становитиме 5000 автівок на добу. Для його будівництва знадобиться 9 000 тон високоякісних металевих конструкцій та більше 16 000 м³ монолітного залізобетону»,  – цитує відомство голову ОДА Сергія Борзова.

Зазначається, що міст буде споруджено на околицях прикордонного міста Ямпіль з української сторони та неподалік молдавського села Косеуць. Тендер на масштабне будівництво мосту виграла Група компаній «Автострада». Вартість робіт - 3 мільярди 386 мільйонів гривень. Україна профінансує будівництво мосту через Дністер, який повинен стати частиною нової магістралі між Києвом та Кишиневом.

Він стане продовженням автошляху Р-08 «Немирів-Ямпіль», 116 км якого «Автострада» наразі відновлює, а також частиною транспортного коридору між двома країнами. Під'їздом до нового мосту з української сторони стане автошлях Т-02-02 «Могилів-Подільський-Ямпіль-Бершадь-Умань». Власне, і цю дорогу вже відновила «Автострада».  З іншої сторони кордону він примкне до молдавської траси М2 «Кишинів-Сорока».

Нагадаємо, днями Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з президенткою Молдови Маєю Санду в Грузії обговорив будівництво прикордонного переходу через Дністер.

Перші особи двох держав досягли домовленості про прискорення будівництва мосту. За інформацію пресслужби Офісу Президента, особлива увага приділялася також проблематиці розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова.

Сторони погодилися щодо необхідності прискорення реалізації флагманського проєкту в цій сфері – будівництва прикордонного мостового переходу через річку Дністер у районі населених пунктів Ямпіль та Косеуць.

Зеленський і Санду обговорили першочергові кроки з активізації торговельно-економічної співпраці, визначивши ключовими напрямами економічної взаємодії двох держав співробітництво у сфері енергетики та реалізацію спільних інфраструктурних проєктів, зазначили в пресслужбі.

Зеленський також підтвердив своє запрошення молдовській колезі взяти участь в установчому саміті Кримської платформи, а також в урочистих заходах з нагоди відзначення 30-річчя незалежності України.