Вінниця усміхається: в місті відбувся SmileFest

Вінничанам не завадила веселитися ані похмура осіння днина, ані сильний вітер: у місті першої п’ятниці жовтня з нагоди Всесвітнього дня посмішки провели фестиваль SmileFest.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Хмари, вітрюган, дощ бризкає, а на площі Гагаріна, де зібралися більше тисячі школярів та студенті,в гаряче: молодь веселиться! У Всесвітній день посмішки вінничани вирішили пофестивалити.
«Сьогодні у нас відбувається другий міський фестиваль усмішок та позитивного настрою  SmileFest. Вінниця позиціонується, як місто доброзичливих людей - «Смайл сіті». І саме з метою утвердження в свідомості вінничан та усієї України ідеї «Вінниця – місто усміхнених людей», взялися за проведення фестивалю. Як і торік, нас підтримала міська рада.
Попри похмурий день у нас панує позитивна енергетика. А саме цього тепла і позитиву зараз людям не вистачає. Тому на дійство прийшли понад тисячу учасників, - точно вдвічі більше, ніж торік. Ми нікого не обмежували за віком, але молодь – активніша, до того ж, сьогодні робочий день. Тому SmileFest  зібрав стільки юних облич, які прийшли в костюмах, які посміхаються і радіють щиро і на повну», - каже співорганізаторка фесту Христина Коваленко.
І справді, яскрава фестивальна колона, яка пройшла парадом через центр міста, розтяглася метрів з на сто. Тут і «мультяшні» міньйони, і звірята, і пірати та лісова нечисть, а ще – миші-танцюристи, хлопчики-мальвіни та «бородаті» дівчатка. І – безліч кульок, прапорців – усе зі смайликом, символом свята. Ними розмахують, співають, танцюють і жартують на ходу. 
Юнак в костюмі дракона настільки увійшов в образ, що солідно поросить відійти на узбіччя, щоб часом полум’ям не підсмажити, а малеча поруч тільки регоче. 
Увесь цей строкатий натовп розлився майданом Незалежності, перетвореним на Smile City. Тут безліч цікавих локацій,  - на усі смаки. Можна постріляти у середньовічному тирі і навчитися шляхетних танців, зробити на згадку аквагрим, або від нової поліції отримати в подарунок «безпекового» смайлика на світловідбивальному елементі. 
Кондитери пригощають «усміхненими» імбирними пряниками, а вигадливі вуличні торгівці годують хотдогами, що смажаться в багажнику старенького «Запорожця».
А для допитливих працювали різноманітні майстер-класи, показують видовищне шоу  дослідники-науковці з «Музею науки» та «Шаленої лабораторії».
У центрі фестивальної площі – концертна сцена. Тут упродовж свята усмішки змінюють один одного творчі колективи, змагаються в дотепності стендапери і запрошують до участі у веселих конкурсах та квестах. Переможцям – призи: квитки у кіно, сертифікати н відвідування кав’ярень і арт-барів, сувеніри і кепки-смайлики. 
Насамкінець SmileFest’у додали поетичного настрою:  організатори запросили до Вінниці видатних і талановитих українських письменників-сучасників. Так, для найменших учасників фесту організували  поетичні частування - «Вірші для неслухняників» від Сергія Пантюка в мережі книжкових крамниць.  
А що гумору є місце в усі часи доводили  під час  панельної дискусії «Гумор на війні – у пошуках українського Швейка». Кульмінацією та власне і завершальною частиною фестивалю став Вечір української іронічної поезії під назвою «Наближення до шедеврів» за участі відомих іроністів Олександра Ірванця та Юрка Позаяка.