У Києві відкрили пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському

Фото

У День Збройних сил України в Києві відбулось урочисте відкриття пам’ятника Герою України Олександру Мацієвському.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, пам'ятник встановили на території Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

Читайте також: У Коломиї відкрили памятник Василю Стефанику

«Ми дуже поспішали, щоб саме на цю дату відкрити. Дуже пишаємося тим, що саме у нас відкрили Символ незламності. Це дуже важливо! Музей відвідує дуже багато людей, серед яких військові, студенти, діти, літні люди. Дуже важливо, щоб ми пам'ятали, якою ціною дається нам ця перемога», — сказала генеральна директорка НІАМ «Київська фортеця» Оксана Новікова-Вигран.

На відкритті були присутні родичі загиблого героя: мати Параска Мацієвська-Демчук та дружина Юлія Мацієвська. Також серед учасників заходи були засновник проєкту та меценат Олександр Вінцелевич, генеральна директорка НІАМ «Київська фортеця» Оксана Новікова-Вигран, майстри Олег Цось та Альбіна Сафонова.

Читайте також: У Ніжині встановили памʼятник розстріляному росіянами Герою України Мацієвському

Автори пам'ятника розповіли, що працювали над проєктом понад два місяці. Аби створити достовірну скульптуру, вони використовували пластилін, глину, силікон та комп’ютерні технології. Художник-скульптор Цось зазначив, що їм важливо було передати погляд загиблого героя.

У Києві відкрили пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському / Фото: Євгеній Котенко, Укрінформ

Як повідомлялося, в Ніжині на Чернігівщині встановили памʼятник Герою України Олександру Мацієвському.

Уродженець Ніжина Олександр Мацієвський потрапив у полон до росіян біля міста Соледар Донецької області і був розстріляний ними за слова «Слава Україні».