Чорноморський порт запускає онлайн-аукціони на свої послуги

ДП «Чорноморський морський торговельний порт» оголосило перші аукціони на Prozorro.Продажі на послуги перевантаження.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.

«Державне підприємство «Чорноморський морський торговельний порт» уперше оголосило у системі Prozorro.Продажі онлайн-аукціон з перевантаження мінеральних добрив. Аукціон відбувається в межах запуску пілотного проєкту із впровадження відкритих торгів на доступ до портових потужностей — причалів, складів та супутніх послуг», - йдеться у повідомленні.

Пілотний проєкт передбачає надання через аукціон послуг з перевантаження імпортних мінеральних добрив (окрім карбаміду) навалом та/або в біг-бегах. Для пілоту обрано саме цей вантаж як традиційно сильний і затребуваний напрямок для Чорноморського порту.

Зазначається, що торги проходитимуть за англійським типом — на підвищення ціни. Аукціон заплановано на 25 березня 2026 року. Предметом аукціону фактично є робота крана, а доступ до причалів компенсується переможцем окремо — залежно від типу вантажу.

«В умовах жорсткої конкуренції з боку приватних портових операторів державні стивідорні компанії потребують нових моделей співпраці з ринком. Пілот у Чорноморському порту має на меті встановлення справедливих ринкових тарифів, усунення будь-яких закритих домовленостей та демонстрацію конкурентоспроможності державних портів», - зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба. 

Запровадження такого механізму спирається на успішні українські та міжнародні практики. Зокрема, Укрзалізниця першою в Україні впровадила відкриті аукціони на надання вагонів. Аукціони вже стали стандартним інструментом управління державним майном і ліцензіями, а в багатьох галузях світу — від енергетики до телекомунікацій — вони давно довели свою ефективність.

Читайте також: Україна представила у Стамбулі проєкт концесійної угоди щодо порту Чорноморськ

За результатами попередніх консультацій контрагенти вже висловили високий інтерес до участі в торгах, що підтверджує готовність ринку до прозорих механізмів. Очікується, що аукціонний формат буде привабливим і для іноземних вантажовласників, які отримають можливість напряму працювати з українським державним портом на зрозумілих умовах.

Як повідомлялося, представники Міністерства розвитку громад та територій і ТОВ «Кютерміналз Ольвія» обговорили оновлення концесійного договору порту "Ольвія" з урахуванням обставин форс-мажору.

Фото: ДП "Морський торговельний порт "Чорноморськ"