Підрозділ із захисту інвестицій поповнив економіку на ₴9 мільярдів - Венедіктова

Завдяки створеному в Офісі генпрокурора спеціалізованого підрозділу із захисту інвестицій, економіка країни поповнилась на 9 млрд грн.

Як передає Укрінформ, на цьому наголосила генеральний прокурор Ірина Венедіктова під час звіту про підсумки роботи Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту інвесторів у 2020-2021 роках, повідомляє Офіс генерального прокурора.

Генпрокурор Венедіктова під час звіту ТСК одержала подяку комісії. ТСК відзначила зусилля прокуратури та внесок її керівника у покращення інвестиційного клімату в Україні у 2021 році.

Голова ТСК Галина Янченко відзначила важливість створення в Офісі генпрокурора спеціалізованого підрозділу із захисту інвестицій та результативність співпраці із ним в конкретних справах.

Венедіктова наголосила, що ефективна взаємодія та комунікація між ТСК та Офісом генерального прокурора забезпечує швидке і адекватне реагування на тиск на бізнес та інші незаконні дії щодо інвесторів.

“Спільна системна робота показує, що інвестори починають відчувати себе більш захищеними, а відчуття безкарності відходить у минуле. Ми всі маємо рухатися разом. Насправді саме правильна координація зусиль всіх державних органів — це найважливіше. У цієї парламентської ТСК вийшло робити розумні конструктивні речі. Це дуже правильний підхід, показувати і розв'язувати проблему та при цьому не втручатися в роботу правоохоронних органів”, — зазначила генпрокурор.

Як зазначається, Офіс генпрокурора взяв на себе координацію всіх процесів у сфері захисту інвестицій задля досягнення довіри бізнесу до правоохоронних органів та покращення інвестиційного клімату в державі.

“Вирахувати економічний ефект від роботи нашого підрозділу в Офісі Генпрокурора непросто, але, до прикладу, лише у двох з 70 наших успішних справ бізнесом додатково інвестовано в економіку України понад 9 млрд гривень. В одному випадку мова йде про 100 млн доларів США прямих інвестицій, в іншому – створено понад 10 000 робочих місць”, — додала Венедіктова.

Голова ТСК Янченко зазначила, що за час роботи ТСК розглянула 22 звернення інвесторів по резонансних справах і 9 з них вже успішно вирішені. Результатом спецкомісії в законодавчому полі стало 7 законопроєктів, зокрема, для стимулювання розвитку галузі будування електрокарів, про реформу АРМА та пакет антирейдерських ініціатив.

Як повідомляв Укрінформ, Венедіктова обговорила із заступником Торгового представника США Джеймі Вайтом захист інвестицій та інтелектуальної власності.