Українські грунти втрачають свою родючість - Інститут грунтознавства

Вміст поживних речовин в українських чорноземах на сьогодні вже вдвічі нижчий, ніж в землях Західної Європи, де понад 150 років триває ера їх хімізації.

Таку інформацію озвучив під час парламентських слухань, присвячених земельній реформі в Україні, директор ННЦ "Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського" Святослав Балюк, повідомляє журнал з питань агробізнесу "Пропозиція".

За його словами, за останні 130 років чорноземи в Україні втратили 30-40% гумусу, тому вже перейшли до розряду грунтів із середньою родючістю. До того ж, з 26 млн га українського чорнозему не менш як 15 млн га перебувають у деградованому стані.

Експерт наголосив на необхідності створення державної служби з охорони грунтів на зразок такої, яка діє у США, та яка візьме на себе повну відповідальність за стан земельних ресурсів.

Також він повідомив, що Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського спільно з МінАПК підготував проект закону "Про збереження грунтів та охорону їх родючості" та Державну програму охорони грунтів, які запропонував ухвалити найближчим часом.