У містах Словаччини українська громада масштабно відзначає День вишиванки

Закордонне українство в різних регіонах Словацької Республіки організувало серію масштабних культурних, освітніх та мистецьких заходів, присвячених Всесвітньому дню вишиванки.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України у Словацькій Республіці.

Регіональні осередки діаспори, українські спілки, школи та волонтерські центри підготували унікальні програми святкувань у шести словацьких містах:

Братислава: 23 травня з 11:00 до 15:00 у парку Sad Janka Kráľa Українська школа в Братиславі за підтримки Посольства проведе родинне свято з творчими майстернями, конкурсами, зоною для знайомств та книжковим обміном (book swap) українською, словацькою та англійською мовами.

Пряшів: 23 травня з 10:00 до 15:00 у Словацько-Українському центрі організації Rusíni-Ukrajinci SR та Ukrajinské štúdia Prešov зберуть громаду на традиційний концерт із фотозоною та національними частуваннями.

Кошиці: 21 травня у приміщенні Radnica Starého mesta святкування поєднають із третьою річницею діяльності організації «Сплетіння Кошице». У програмі — виставка «Код нації: традиція і спротив», виступи музичних колективів та майстер-класи з традиційних ремесел.

Тренчин: 19 травня ініціатива Trenčín pomáha Ukrajine влаштовує біля культурно-креативного центру Hviezda камерний концерт, мінівиставку вишивок, майстер-клас із рукоділля та ком'юніті-зону.

Банська Бистриця: 21 травня о 17:00 на площі Námestie SNP біля пам’ятника Марії місцеве об'єднання Ukrajinské centrum збирає українців на спільне святкове фотографування у національних строях.

Жиліна: 28 травня о 15:00 на Mariánske námestie у межах загальноміського фестивалю Staromestské slávnosti спільнота «Український Дім Жиліна» долучиться до урочистої ходи представників національних меншин, де розгорне український рушник.

Читайте також: У Вільнюсі до Дня вишиванки влаштують ходу середмістям до памятника Шевченку

Дипломатичне представництво закликало всіх земляків та друзів України у Словаччині активно одягати вишиванки та долучатися до святкових майданчиків у своїх містах для зміцнення культурного діалогу.

Нагадаємо, у стамбульському храмі Святого Миколая (Cibali) відбулося урочисте святкування ювілейного Всесвітнього дня вишиванки, яке об’єднало українську діаспору Туреччини навколо спільних духовних традицій, народних ремесел і національної кухні.

Фото: tobm.org.ua