«П’єта» сучасної України: у Ватикані представили проєкт про біль та стійкість українських матерів

Фото

Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш провів зустріч з організаторами й учасницями унікального проєкту «П’єта», який переосмислює шедевр Мікеланджело крізь призму трагедії сучасної війни. Головними амбасадорками ініціативи стали українські жінки, які втратили на фронті найрідніших.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України при Святому Престолі.

Зустріч відбулася у перший день Страсного тижня, що додало події особливого духовного значення. Проєкт «П’єта», який наразі експонується в італійському місті Тоді (Sala Vetrata Палаццо Комунале), поєднує в собі монументальне мистецтво та живі свідчення жертв російської агресії.

Концепція твору базується на образі Богородиці, яка тримає на руках Ісуса Христа – втілення кожного полеглого захисника України.

Автором образу є Андрій Єрмоленко, який зараз захищає Україну в лавах ЗСУ. Ідея формату належить митцю Яремі Стецику, чий син із грудня 2022 року вважається безвісти зниклим. Оригінальне полотно має вражаючі розміри – майже 4 метри завширшки та заввишки.

Учасники проєкту також виготовляють вручну мінікопії об’єкта як символи пам’яті та солідарності для міжнародної аудиторії.

Читайте також: В Італії завдяки діаспорі та волонтерам зібрали партію медикаментів для відправки в Україну

Особливу місію супроводу виставки виконують українські жінки, кожна з яких несе власну історію непоправної втрати: Галина Батюк – голова організації родин загиблих захисників Івано-Франківська, чий чоловік загинув у 2022 році, Віра Соболь – дружина добровольця, тіло якого досі не повернуто з окупованої Донеччини, Марія Вуянко – мати єдиного сина, який загинув у 2024 році й Олена Мордік – ветеранка «Азову», яка пережила блокаду Маріуполя та полон, втративши чоловіка та родичів під час оборони «Азовсталі».

Проєкт став результатом тісної співпраці парафіяльної церкви Тоді (під проводом отця Марчелло Круціані), Ротарі-клубу міста Тоді та Ротарі-клубу Івано-Франківська. Вагомий внесок у реалізацію ініціативи зробив італійський волонтер Джованні Антонеллі, який підтримує Україну понад 20 років і активно допомагає біженцям із початку повномасштабного вторгнення.

«Задум твору – через біль показати віру, жертву та надію на воскресіння. Це спосіб донести до світу глибину страждань України та закликати до зупинення людиновбивства, яке чинить безбожний путінський режим», – наголосили в посольстві.

Виставка у місті Тоді продовжує свою роботу, слугуючи потужним інструментом культурної та духовної дипломатії.

«П'єта» (італ. Pietà – жалість, скорбота) – іконографічний сюжет, що зображує Богоматір, яка оплакує знятого з хреста Ісуса. Найвідоміша однойменна скульптура створена Мікеланджело Буонарроті наприкінці XV століття і зберігається в соборі Святого Петра у Ватикані.

Нагадаємо, посол України при Святому Престолі та Суверенному Мальтійському Ордені Андрій Юраш провів робочу зустріч із делегацією Конгресу українців Італії (КУІ), під час якої обговорили волонтерські ініціативи та підтримку родин полонених.

Фото: посольство України при Святому Престолі / Фейсбук