В Анкарі відбудеться тренінг з протидії дезінформації та фейкам

В Анкарі відбудеться тренінг для журналістів і представників медіаспільноти на тему «Виклики дезінформації та протидія їм у гібридній війні: приклад України».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Захід відбудеться за організації та сприяння посольства України в Туреччині, Української спілки в Анкарі, неурядової організації DCN Global, Google Ukraine.

Про основні механізми роботи російської пропаганди та методи протидії розкаже експертка проєкту StopFake, аналітикиня у європейському проєкті ATHENA з протидії російським інформаційним загрозам (FIMI) Маріанна Присяжнюк.

Тему дезінформації з використанням чуток та конспірологічних теорій висвітлюватиме авторка ідеї та співзасновниця проєкту StopFake.org, журналістка Ольга Юркова.

Фактчекерка та медіаналітикиня українського проєкту StopFake Оксана Полулях говоритиме про кремлівські пропагандистські наративи з 2014 року, і як вони змінювалися з часом, а також про роботу фактчекерів в умовах війни.

Тему російської пропаганди про Україну в Туреччині, головні наративи Росії про Крим висвітлюватиме депутатка Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

Участь у заході візьмуть представники турецьких та іноземних ЗМІ в Туреччині, експерти, дипломати, представники української та кримськотатарської громад.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронні органи України почали розслідувати та переслідувати кібератаки з боку Росії як воєнні злочини.